Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Czas na renowację

czyli co znajdziemy w nowym Baumit Magazynie?

2021-01-13  Autor: BAUMIT   Źródło: BAUMIT   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Czy warto odnawiać stare budynki? Czy ściany potrafią mówić? W jakim kierunku zmierza polska architektura? Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie, zgłębiając lekturę najnowszego numeru Baumit Magazynu, który właśnie trafił do dystrybucji, także w postaci e-wydania.

Trzynasty numer bezpłatnego półrocznika wydawanego przez firmę Baumit to już tradycyjnie spora porcja praktycznej wiedzy, która zaspokoi apetyt nawet najbardziej wymagających czytelników – architektów, wykonawców, inwestorów, wszystkich, którzy lubią być na bieżąco z aktualnymi trendami, nowinkami technologicznymi lub po prostu chcą wiedzieć, co w architektoniczno-budowlanej trawie piszczy.

Tematem wiodącym numeru jest renowacja. To wokół niej koncentrują się artykuły pt. „Stare budynki zasługują na szansę”, „Klasyczne multi-możliwości renowacji”, „Sanova znaczy renowacja”. Ale na tym nie koniec. Przemierzając kolejne strony magazynu, przeczytacie również o obiektach, które dzięki wzorcowo przeprowadzonej renowacji już zyskały drugie życie – zarówno o obiektach polskich („Kamienica ze starej pocztówki” opisuje obiekt w Kożuchowie, a „Powrót do świetności z czasów Sobieskiego” – klasztor w Szczuczynie), jak i zagranicznych („Nowe życie ikony secesji” zostało poświęcone słynnemu wiedeńskiemu pawilonowi Olbricha).

W aktualnym numerze nie zabrakło również odniesień do architektury współczesnej. Zwolennicy nieszablonowych rozwiązań z pewnością zainteresują się lekturą tekstu: „Dom zacumowany nad stawem”, który jest poświęcony nagradzanej Barce Cieślika. Czytelnicy ceniący sobie oryginalne formy powinni przeczytać z kolei wywiad zatytułowany: „Autorskie sposoby na dynamikę”, z krakowskimi budynkami wielorodzinnymi w rolach głównych. Ciekawą propozycją jest także rozmowa z wyjątkowym streetartowcem o imieniu Lonac, który opowiada o swoje pasji oraz o tym, jak ściany potrafią mówić.

Lubicie konkursowe rozstrzygnięcia? Jeśli tak, z pewnością zainteresuje was artykuł: „Podróż po polskiej architekturze”, który prezentuje laureatów konkursu Fasada Roku 2020 – tych, których wyłoniło profesjonalne jury, jak również tych wytypowanych w głosowaniu Internautów. Jeśli natomiast zajmujecie się wykonawstwem, łączycie praktyczne z pożytecznym i lubicie nagrody, koniecznie przeczytajcie o nowej edycji Baumit Klubu, która startuje już 1 lutego 2020 r. – na członków czeka wiele niespodzianek.

Z bieżącego wydania dowiecie się także, dlaczego warto stosować tynki cementowo-wapienne, jak wybrać idealną farbę fasadową czy w jaki sposób przeprowadzić prace betoniarskie błyskawicznie i bez prądu. To i jeszcze więcej przeczytacie w najnowszym Baumit Magazynie, który jest dystrybuowany wśród Przyjaciół i Partnerów biznesowych firmy Baumit. Można skorzystać także z e-wydania, pobierając je bezpłatnie ze strony www.baumit.com.

www.baumit.com
www.facebook.com/BaumitPolska
www.instagram.com/baumit.polska

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Czy łóżka tapicerowane to dobry wybór do sypialni?

2024-07-11

Aranżacja sypialni powinna być estetyczna i gwarantować maksymalny komfort. Łóżko tapicerowane to… »

Projektowanie małych ogrodów od A do Z

2024-07-11

Projektowanie małych ogrodów może wydawać się wyzwaniem, ale dzięki odpowiedniemu planowaniu i… »

Jak wybrać projekt domu? Poradnik dla przyszłych budujących

2024-07-02

Wybór odpowiedniego projektu domu to jedna z najważniejszych decyzji, jakie podejmiemy w procesie budowy… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro