Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Na targach CES 2021 firma LG przedstawia wizję przyszłości, która staje się lepsza dzięki jej zaawansowanym rozwiązaniom

Informacje...

2021-01-13  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Wiadomosci ze Świata

Prezentacja wizji nowego stylu życia podczas pierwszej w historii wirtualnej ekspozycji CES.

Przedstawiając na pierwszych cyfrowych targach CES® 2021 prezentację pt. Life is ON – Make Yourself at Home („Życie trwa – poczuj się jak w domu”), firma LG Electronics dzieli się wizją wygodniejszego stylu życia, z większym wykorzystaniem łączności z siecią. Podczas konferencji prasowej, transmitowanej przez LG na własnej witrynie internetowej poświęconej targom CES 2021 oraz na swym ogólnoświatowym kanale w serwisie YouTube, firma ukazała nowe znaczenie słowa „dom”. Przedstawiła zaawansowane produkty i usługi opracowane po to, by codzienne życie konsumentów uczynić wygodniejszym i przyjemniejszym. LG przygotowała ponadto wirtualne stoisko, na którym zwiedzający mogą zapoznać się z jej najnowszymi innowacjami, obejrzeć je w komfortowych warunkach – na monitorach, laptopach czy urządzeniach mobilnych.
W trakcie konferencji został zaprezentowany projekt smartfonu LG Rollable z krótką demonstracją unikalnej możliwości zmieniania wielkości ekranu. Urządzenie stanowi jeden z efektów prac prowadzonych w ramach projektu Explorer Project firmy LG. Pozwala poznać perspektywy przyszłego rozwoju smartfonów.

Podczas wydarzenia przedstawiona została Reah Keem, wirtualna kompozytorka i DJ-ka. Dzięki technologii uczenia głębokiego jeszcze bardziej upodobniła się do człowieka. Reah zaprezentowała nowego robota LG CLOi, który przy użyciu lampy emitującej promieniowanie ultrafioletowe (UV-C) dezynfekuje często dotykane powierzchnie w obiektach użyteczności publicznej, takich jak pokoje hotelowe czy restauracje.
Internetowa ekspozycja firmy LG została podzielona na cztery obszary: Life in ON TV, Virtual Experience, LG SIGNATURE in Vegas oraz Life’s Good Studio. W Life in On TV przez całą dobę są prezentowane relacje z targów CES 2021 wraz z informacjami o najnowszych produktach LG, a także interesujące programy lifestylowe. Virtual Experience pozwala na zwiedzanie interaktywnej wystawy podzielonej na cztery strefy produktowe. LG SIGNATURE in Vegas to z kolei niesamowita witryna online. Można w niej zachwycać się atrakcjami Las Vegas w połączeniu z urządzeniami LG SIGNATURE, których design jest inspirowany sztuką. Odwiedzający Life’s Good Studio mogą podziwiać efekty współpracy z dobrze zapowiadającymi się muzykami.

Gości strefy produktowej TV i AV, wchodzącej w skład Virtual Experience, wita instalacja OLED Fall, wykonana z elastycznych wyświetlaczy OLED – zachwycająca widokami oraz niezrównaną jakością obrazu. Dzięki specjalnej, interaktywnej prezentacji wykorzystującej technologie rzeczywistości rozszerzonej (XR/AR) odwiedzający mają sposobność dowiedzieć się wszystkiego o głównych zaletach matryc LG OLED. Są nimi: ostrość, szybkość i płynność wyświetlania obrazu, a także smukła konstrukcja, nazywane skrótowo „4S” (sharp, swift, smooth, slim). Ekspozycję LG na pierwszych w historii wirtualnych targach CES można zwiedzać z przewodnikiem – awatarem 3D przedstawiającym influencera technologicznego Linusa Sebastiana.

W strefie Home Cinema Zone dostępny jest 163-calowy wyświetlacz komercyjny LG MAGNIT wykonany w technologii Micro LED. Dzięki opracowanej przez LG technologii Black Coating cechuje się on głębszą czernią, wyższym kontrastem i większą wiernością odwzorowania kolorów. Oglądając ożywione treści prezentowane przy użyciu rzeczywistości rozszerzonej (XR), goście doświadczają fascynujących wrażeń wzrokowych zapewnianych przez panel Micro LED.

W strefie Home Appliance Zone pokazano, w jaki sposób technologia zapewnia w domach przyjemniejsze i bardziej higieniczne warunki. Odwiedzający mogą zapoznać się z podwyższającymi jakość życia innowacjami LG przeznaczonymi do kuchni, salonu, a także do prania i suszenia.
W strefie IT Zone zobaczymy przygotowaną przez dział LG Business Solutions ekspozycję zaawansowanych produktów konsumenckich. W czterech wirtualnych pomieszczeniach, takich jak biuro domowe i pokój gracza, zaznajomimy się z urządzeniami osobistymi, które zwiększają produktywność oraz pozwalają na odtwarzanie fascynujących treści.
Strefa Mobile Zone przedstawia z kolei innowacje LG w dziedzinie urządzeń mobilnych, między innymi smartfon LG WING – z obrotową konstrukcją i dwoma wyświetlaczami. Interaktywna prezentacja pozwala wirtualnie wziąć go do ręki i wypróbować funkcje, takie jak: kamera z elektronicznym gimbalem czy nagrywanie jednocześnie dwoma aparatami. W ten zupełnie nowy sposób przekonamy się o wyjątkowości smartfona.

Nowoczesną ekspozycję firmy LG można obejrzeć na komputerze lub smartfonie, odwiedzając wirtualne stoisko LG na targach CES 2021.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomosci ze Świata

Baumit wybrał najlepsze fasady Europy. Oto laureaci!

2021-05-20

22 kwietnia br. odbyła się długo wyczekiwana gala finałowa Life Challenge 2021. Z uwagi na utrzymujące się… »

Sukces Polaków w European Property Awards

2021-04-02

Pracownia architektoniczna AP Szczepaniak zdobyła nagrodę Award Winner w międzynarodowym konkursie European… »

Harmonia doskonała

2021-01-25

Jeśli szukacie budynku idealnie wpisującego się w otoczenie, ten dom z pewnością jest tego doskonałym… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro