Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Rośliny zamiast filtrów powietrza

Porady i informacje...

2020-11-18  Autor: Materiał zewnętrzny   Źródło: Materiał zewnętrzny   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Wszyscy kochamy rośliny. Nie każdy z nas jednak wie, że istnieją gatunki szczególnie przydatne i korzystne. Niektóre gatunki roślin potrafią oczyścić powietrze z zanieczyszczeń sprawiając, że nasze życie będzie zdrowsze. O jakie rośliny chodzi i jak to się dzieje, że niepozorna roślinka działa jak filtr?

 

 

W jaki sposób rośliny oczyszczają powietrze?

Niektóre rośliny potrafią filtrować powietrze wcale nie gorzej niż zakupione filtry. Jak to możliwe? Wiele gatunków roślin zielonych posiada zdolność do pochłaniania szkodliwych związków, oczyszczania powietrza z tytoniowego dymu, a nawet do dezaktywacji promieniowania urządzeń elektromagnetycznych. Zarówno dym, jak i opary z lakierów i farb to czynniki rakotwórcze, warto więc zakupić roślinę, która nie tylko wprowadzi do wnętrz przyjemny klimat, ale dodatkowo oczyści powietrze.  

Zielone płuca, czyli jakie rośliny potrafią oczyścić powietrze?

Oprócz mało znanych gatunków, są także gatunki, które zna większość z nas, a część może nawet posiada je we własnym domu. Warto mieć świadomość wspaniałych właściwości tych roślin. Spośród nich wymienić można np. Ficusa, Aloes czy Anthurium. Warto zwrócić uwagę również na różne gatunki palm. Szczególne właściwości posiada plama bambusowa oraz areka. Oprócz tego, że doskonale oczyszczają powietrze z tytoniowego dymu czy smogu, wyglądają wprost obłędnie, a ich duże rozmiary idealnie pasują do salonu.

Mało kto wie, że właściwości oczyszczające powietrze mają także niedoceniane chryzantemy wielokwiatowe. Uprawiając je, należy pamiętać, że łatwo je przesuszyć, a to może prowadzić do ich zniszczenia.

Kolejną rośliną dość łatwą w uprawie jest bluszcz pospolity. Oprócz tego, że oczyszcza on powietrze ze szkodliwych substancji zawartych w dymie papierosowym, pochłania związki powstałe ze stosowania klejów, środków czystości i farb. Bluszcz jest rośliną o niewątpliwych walorach estetycznych, może być piękną ozdobą każdego pomieszczenia.

Jak dbać o rośliny w domu?

Kupując rośliny oczyszczające powietrze, musisz zdać sobie sprawę z tego, że każda z nich posiada zupełnie inne wymagania. Nawet, jeśli wydaje Ci się, że wystarczy tylko regularne podlewanie, w rzeczywistości troska o roślinę zakłada również jej nawożenie, odpowiednie dawkowanie słońca i cienia, a także właściwa temperaturę. Zanim więc zdecydujesz się na konkretny gatunek rośliny, zapoznaj się z jej wymaganiami, by upewnić się, że będziesz w stanie im sprostać. Nagrodą będzie czyste powietrze i piękna, niepowtarzalna dekoracja wnętrza.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Czy łóżka tapicerowane to dobry wybór do sypialni?

2024-07-11

Aranżacja sypialni powinna być estetyczna i gwarantować maksymalny komfort. Łóżko tapicerowane to… »

Projektowanie małych ogrodów od A do Z

2024-07-11

Projektowanie małych ogrodów może wydawać się wyzwaniem, ale dzięki odpowiedniemu planowaniu i… »

Jak wybrać projekt domu? Poradnik dla przyszłych budujących

2024-07-02

Wybór odpowiedniego projektu domu to jedna z najważniejszych decyzji, jakie podejmiemy w procesie budowy… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro