Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

4500 metrów kwadratowych relaksu

Informacje...

2020-06-15  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Wiadomosci ze Świata

Ekskluzywny górski kurort Feuerberg dzięki zastosowaniu SWISSPACER ULTIMATE jest nie tylko energooszczędny, ale oferuje także wysoki poziom komfortu.

Kreuzlingen / Szwajcaria, czerwiec 2020

Lśniące jeziora, zaczarowane lasy i imponujące górskie krajobrazy charakteryzują Karyntię na południu Austrii. Ekskluzywny ośrodek górski Feuerberg znajduje się tuż poniżej szczytu Gerlitzen Alpe na wysokości 1769 metrów nad poziomem morza. Aby goście mogli się zrelaksować i czuć się dobrze, biuro architektoniczne Ronacher musiało zaplanować rozbudowę w najdrobniejszych szczegółach - także w najnowszym budynku zbudowanym w 2019 roku oraz w rozpromienionej światłem sali kąpielowej. Wybór odpowiedniej struktury okien odegrał decydującą rolę w wygodzie nowego centrum odnowy biologicznej: zaplanowano potrójne oszklenie izolacyjne CLIMATOP XN - wyposażone w ultra ciepłą ramkę dystansową SWISSPACER ULTIMATE, która ma bardzo pozytywny wpływ na wydajność energetyczną obiektu i wygodę wnętrza.

Już od momentu otwarcia w 2007 roku resort górski Feuerberg otrzymywał liczne nagrody i certyfikaty doskonałości. Został również niedawno wybrany do ekskluzywnego grona Top Guide 10 - najlepszych hoteli wellness w Austrii. I słusznie: doskonała lokalizacja w połączeniu z trasami pieszymi i stokami narciarskimi, wyjątkowa oferta kulinarna i bogata strefa spa sprawiają, że Mountain Resort Feuerberg jest jednym z najlepszych adresów do odnowy biologicznej i odpoczynku w Austrii. Imponujące alpejskie spa w ośrodku zajmuje 4.500 metrów kwadratowych i składa się z dwunastu basenów i jeziora alpejskiego oraz szesnastu pokoi relaksacyjnych, jedenastu saun i zjeżdżalni wodnej.

Centralnym elementem projektu nowej rozbudowanej strefy spa jest basen o kształcie elipsy z nowoczesną okrągłą drewnianą kopułą. Wraz z częścią terapeutyczną basen stanowi dużą część zakrzywionej, nowej formy dziedzińca. Obiekt został rozbudowany również o system wewnętrznych dziedzińców, które zapewniają ochronę przed wiatrem i warunkami pogodowymi, które  jednocześnie doświetlają całość naturalnymi promieniami słonecznymi.

„We wszystkich 15 fazach rozbudowy, które udało nam się zrealizować dla hotelu Feuerberg w ostatnich latach, drewno jako materiał odgrywa kluczową rolę w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu”, powiedział architekt Dr. Herwig Ronacher. Ze swoim biurem architektonicznym reprezentuje ekologiczne podejście do tworzonych projektów, w którym bardzo ważne jest połączenie efektywności energetycznej i tradycyjnego budownictwa z drewna. Oprócz licznych projektów budynków firma przeprowadziła również dwa projekty badawcze dotyczące energooszczędnego budownictwa - jeden z nich na temat energooszczędnych drewnianych basenów. „Energooszczędne budownictwo  jest bardzo ważne dla basenów wewnętrznych. Uwzględnia to podstawowy kształt elipsy lub drewnianej kopuły, ponieważ konstrukcja ma bardzo korzystny stosunek objętości do powierzchni”, wyjaśnia Ronacher.

Obiekt Mountain Resort Feuerberg był jednym z najbardziej wymagających projektów zaprojektowanych i wdrożonych przez biuro architektoniczne Ronacher. Wynika to głównie z wyjątkowo wysokich standardów narzuconych przez inwestora. Dodatkowo bardzo ważne było to, aby skupić się na najwyższej jakości wykonania w każdym detalu. Dobrym tego przykładem są ciepłe ramki SWISSPACER ULTIMATE, które zostały użyte w najnowszej fazie rozbudowy przeszkleń. Ten typ ramek SWISSPACER jest  wykonany z wysoce izolacyjnego tworzywa sztucznego, które ogranicza straty ciepła do minimum. Zapobiegają mostkom termicznym i utracie ciepła w obszarze krawędzi szyb zespolonych - więc ani ciepło latem, ani zimno w zimie nie dostają się do budynku. Kondensacja, pleśń i wynikające z tego potencjalne problemy zdrowotne w ogóle nie mogą wystąpić. Chociaż na pierwszy rzut oka ciepłe ramki SWISSPACER wydają się być ledwo zauważalnym elementem w ogólnym planowaniu obiektu, to właśnie one decydują o oszczędności energii i przyjemnej temperaturze we wnętrzu Mountain Resort Feuerberg.

Więcej informacji na www.swisspacer.com

 

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomosci ze Świata

Baumit wybrał najlepsze fasady Europy. Oto laureaci!

2021-05-20

22 kwietnia br. odbyła się długo wyczekiwana gala finałowa Life Challenge 2021. Z uwagi na utrzymujące się… »

Sukces Polaków w European Property Awards

2021-04-02

Pracownia architektoniczna AP Szczepaniak zdobyła nagrodę Award Winner w międzynarodowym konkursie European… »

Harmonia doskonała

2021-01-25

Jeśli szukacie budynku idealnie wpisującego się w otoczenie, ten dom z pewnością jest tego doskonałym… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro