Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Colliers International publikuje pakiet informacyjny na temat wpływu COVID-19 na rynki w regionie CEE

Informacje...

2020-04-03  Autor: Colliers International   Źródło: Colliers International    Kategoria: Wiadomosci ze Świata

Warszawa, 3 kwietnia 2020 r. – Colliers International uruchomił pakiet informacyjny dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej w celu monitorowania dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynkach nieruchomości w regionie. Stanowi on kontynuację serii pt. Special Insight Series - Opportunities and Challenges in Extraordinary Times. Pakiet zawiera informacje o nastrojach na poszczególnych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej oraz aktualne dane dotyczące m.in. podaży całkowitej, nowej podaży, czynszów, stóp zwrotu i popytu dla wszystkich sektorów nieruchomości.

- Oprócz danych i parametrów rynkowych w pakiecie informacyjnym prezentujemy również wiadomości dotyczące działań podejmowanych wobec ludności i firm, wsparcia ze strony władz lokalnych, a także trendów i perspektyw dla sektorów nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej w tych bezprecedensowych czasach – mówi Kevin Turpin, dyrektor regionalny ds. badań rynku na Europę Środkowo-Wschodnią w Colliers International.

Kluczowe informacje zawarte w pakiecie:


•    Kraje Europy Środkowo-Wschodniej były jednymi z pierwszych, które wprowadziły ograniczenia dla ludności i firm, w związku z czym do tej pory odnotowano w regionie stosunkowo niewiele zachorowań. W wielu krajach jednak dane te mogą być błędne ze względu na niewystarczającą liczbę wykonywanych testów. 

•    Na władze państw wywierany jest ogromny nacisk, aby ogłaszały i wdrażały środki pomocowe dla ludności, firm i gospodarki. Pomoc ta powoli zaczyna być wdrażana, jednak przy tak ogromnej skali działań potrzeba czasu, aby przyniosła realne efekty.

•    Gospodarki krajów Europy Środkowo-Wschodniej po wielu latach solidnego wzrostu znalazły się pod presją. Chociaż dotkliwość pandemii będzie zależała od czasu jej trwania, a następnie czasu potrzebnego na powrót do normalności, w 2020 r. wszystkie kraje odnotują spadki lub recesję.

•    Rynki biurowe żegnają się z okresem dynamicznego wzrostu. Wynajmujący, najemcy, a także inni uczestnicy tego sektora będą zmuszeni znaleźć sposób na przetrwanie tej sytuacji. Większość pracowników pracuje zdalnie. Należy także spodziewać się opóźnień na budowach.
 
•    Rynki handlowe w Europie Środkowo-Wschodniej muszą się mierzyć z najbardziej restrykcyjnymi ograniczeniami w związku z pandemią. Zamknięto lokale gastronomiczne i rozrywkowe, punkty usługowe oraz galerie handlowe. Ograniczono także działalność wielkopowierzchniowych sklepów budowalnych. W odpowiedzi na znaczący wzrost popytu rozwijają się platformy handlu elektronicznego, zwłaszcza w branży produktów spożywczych.
 
•    Przemysł w regionie CEE również stoi przed trudnymi wyzwaniami, ponieważ branża motoryzacyjna, idąc w ślady swoich dostawców, w zasadzie zaprzestała produkcji. Niektórzy producenci – w miarę możliwości – przestawili produkcję na sprzęt oraz artykuły medyczne i higieniczne.
 
•    Wzrosło zapotrzebowanie na krótkoterminowe rozwiązania w zakresie magazynowania. Jest to wynik zmian wprowadzanych przez podmioty z branży e-commerce, które mają umożliwić płynne funkcjonowanie łańcuchów dostaw przy rosnącym popycie ze strony konsumentów i przedsiębiorstw działających w zupełnie nowych okolicznościach.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomosci ze Świata

Baumit wybrał najlepsze fasady Europy. Oto laureaci!

2021-05-20

22 kwietnia br. odbyła się długo wyczekiwana gala finałowa Life Challenge 2021. Z uwagi na utrzymujące się… »

Sukces Polaków w European Property Awards

2021-04-02

Pracownia architektoniczna AP Szczepaniak zdobyła nagrodę Award Winner w międzynarodowym konkursie European… »

Harmonia doskonała

2021-01-25

Jeśli szukacie budynku idealnie wpisującego się w otoczenie, ten dom z pewnością jest tego doskonałym… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro