Najnowsze artykuły związane z przestrzeniami biurowymi

Office & Facility prezentuje

13-08-2009  Autor: Bogusz Parzyszek | Managing Director | Office & Facility   Źródło: Office & Facility   Kategoria: Wiadomości z kraju

Twórczy projektant to, według niego, świadomy i uważny widz ewolucji zachodzącej w społeczeństwie. Nikolas Chachamis - grecki architekt wykształcony we Włoszech, współpracujący obecnie z renomowanymi firmami na całym świecie - uważa, że dojrzewanie pośród korzeni kultury europejskiej pozwoliło mu rozwinąć wrażliwość humanisty.

Obserwator przemian - Nikolas Chachamis

Nikolas Chachamis
Grek, urodził się w Kozani w 1956 r. Podstawowe i średnie wykształcenie zdobył w kraju ojczystym, a z kolei studia ukończył we Włoszech, na Architekturze Politechniki w Milanie, w 1984. Był członkiem Stowarzyszenia Architektów w Grecji. W 1987 r. pracował jako niezależny  pomysłodawca, badacz i twórca nowych aplikacji w Projektowaniu Przemysłowym dla Grupy Pedicone, a obecnie współpracuje jako architekt i projektant z najbardziej renomowanymi firmami we Włoszech i na całym świecie.

Od 2003 do 2005 r. był wykładowcą w Uniwersyteckim Instytucie Techniki Stosowanej (Projektowanie Przemysłowe) w Grecji. Wszystkie jego prace można oglądać na wystawach i targach oraz w prasie międzynarodowej.

Pełen wywiad na stronach Office & Facility > > >

Sztuka (wy)GRYWANIA

Tekst: Izabela Kamińska

PLAY to pierwszy multimedialny operator komórkowy w Polsce, który komercyjnie działa od 2007r. Firma dynamicznie się rozwija, wprowadza na rynek nowe rozwiązania, zwiększa zatrudnienie pracowników. W związku z tym, konieczne było stworzenie większej, prestiżowej siedziby, która odzwierciedlałaby specyfikę firmy, była miejscem komfortowym dla pracowników, a także sprzyjała prowadzeniu rozmów z partnerami biznesowymi.

Artykuł na stronach Office & Facility > > >

MTP "Biuro i Meble" - zapach PRL'u, zmarnowany potencjał, "tonąca łajba"?

Między 3 i 6 czerwca, w Poznaniu, odbywały się targi "Meble i Biuro", oraz nowe przedsięwzięcie o nazwie "arena DESIGN" - projekt dedykowany tematyce współczesnego wzornictwa, projektowania przemysłowego i architektury. Jeśli możemy powiedzieć coś pozytywnego, to tylko na temat "areny DESIGN". Patrząc po ilości wystawców, Międzynarodowe Targi Poznańskie "Meble i Biuro" (przede wszystkim biuro) dogorywały.

Artykuł na stronach Office & Facility > > >

„Jaskinia Niedźwiedzia” - firma Bearstech

Tekst: Natalia Bursiewicz

Paul Coudamy jest młodym architektem mieszkającym i pracującym w Paryżu. Jego działalność nie ogranicza się wyłącznie do architektury, ale obejmuje także takie dziedziny, jak video art, new media i sztuka użytkowa. Realizacje Paula Coudamy oscylują nierzadko pomiędzy fantazją i rzeczywistością. Są często połączeniem bajkowego świata z uporządkowaną codziennością. Paul Coudamy zaskakuje nietypowymi rozwiązaniami tworząc nowy kontekst dla dobrze znanych i często wykorzystywanych materiałów i struktur, jak sufit z drewnianych desek przypominających dachówki w jednym z jego projektów.

Artykuł na stronach Office & Facility > > >

Biuro szwedzkie - "Najpiękniejsze i najbardziej funkcjonalne na świecie"

Tekst: Monika Pytkowska

Kultura. Tradycja. Człowiek. Te trzy stabilne filary tworzą potężne biuro szwedzkie. Biuro – ikonę, jednocześnie nigdy nie pretendujące do takiego tytułu. Na przekór modzie, wbrew oszczędnościom, zdecydowanie negując wzorce amerykańskie, z właściwym sobie skandynawskim dystansem, szwedzkie biura zyskują uznanie amerykańskich krytyków, w tym guru biurowego designu, Franklina Beckera. Dlaczego „najpiękniejsze i najbardziej funkcjonalne na świecie”?

Artykuł na stronach Office & Facility > > >

OPEN SPACE - czyli słów kilka o pracy w fabryce

Tekst: Wacław Szarejko

Dzisiejszy artykuł otwiera nowy cykl publikacji, mający na celu usystematyzowanie wiedzy na temat współczesnych tendencji w projektowaniu biur. Inspiracją do podjęcia tego tematu jest tocząca się od pewnego czasu polemika dotycząca przyszłości polskich biur; ograniczona niestety tylko do dwóch, wychodzących już na świecie z użycia koncepcji – biur zamkniętych (tzw. celkowych) i otwartych biur wielkoprzestrzennych open space (nazywanych też fabrykami lub mrowiskami).
Paradoksem takiego ujęcia jest niezrozumiale częste prezentowanie biur typu open space jako rozwiązania niemalże idealnego i nadającego się do zastosowania w każdych warunkach. Szczególnej pikanterii dodaje prawie całkowite pominięcie wad tego modelu, który już przed II Wojną Światową określony został jako najbardziej niehumanitarny w historii typ przestrzeni biurowej.
W związku z tym, w pierwszym numerze nowego cyklu, spróbujemy pokazać dlaczego w krajach wysoko rozwiniętych odchodzi się od biur wielkoprzestrzennych na rzecz rozwiązań nowszych, lepiej dostosowanych do potrzeb użytkowników.

Artykuł na stronach Office & Facility > > >

Konkurs - Biuro 2030
Co zmieni się w biurze za 20 lat?

Informacje o konkursie w Portalu W-A.pl > > >

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com