ABCDESIGN - zaproszenie do udziału w warsztatach (14-19 września 2009)

ABCDESIGN

05-09-2009  Autor: Martyna Szewczyk, Warsztaty Kultury   Źródło: ABCDESIGN Warsztaty Kultury   Kategoria: Wiadomości z kraju

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają projektantów oraz studentów kierunków projektowania i architektury do wzięcia udziału w warsztatach ''ABCDESIGN'', w dniach 14-19 września 2009.

Projekt składa się z dwóch współzależnych i równolegle realizowanych części:
- części warsztatowej poświęconej adaptacji przestrzeni „Warsztatów Kultury"
- części wykładowej, edukacyjnej poświęconej zagadnieniom poruszanym podczas warsztatów.

Kuratorami projektu są Monika Pacewicz i Zbigniew Sobczuk.

Głównym tematem części warsztatowej jest zaprojektowanie warunków dla nowo powstałej instytucji kulturalnej, „Warsztaty Kultury”, filii Centrum Kultury w Lublinie. Siedziba Warsztatów Kultury to postindustrialny obiekt, w którym przez wiele lat mieściły się Warsztaty Szkolne Zespołu Szkół Samochodowych.

Warsztaty dzielą się na cztery grupy, odpowiedzialne za najistotniejsze obszary przeobrażania miejsca.

1. Pierwsza grupa będzie pracować nad projektem pełnej identyfikacji wizualnej budynku i jego otoczenia. Grupę poprowadzi projektant, profesor krakowskiej ASP, prof. Władysław Pluta i jego asystent Szymon Kiwerski.
2. Druga grupa odniesie się do wnętrza, pod kątem myślenia o przekształceniu przestrzeni dla celów wystawienniczych, teatralnych, koncertowych etc., np. poprzez tworzenie systemów ekspozycyjnych. Grupę poprowadzi architekt, projektant Svein Hatloy z BAS w Bergen (Bergen Arkitekt Skole).
3. Trzecia grupa będzie pracować nad koncepcją oświetlenia przystosowanego do funkcjonowania miejsca, jako przestrzeni wielofunkcyjnej. Grupę poprowadzą projektanci i wykładowcy Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej ASP Paweł Mikosz oraz Michał Kracik.
4. Czwarta grupa będzie zajmować się koncepcją strony internetowej i bazy danych. Grupę poprowadzą projektanci Michał Pawlik (Mamastudio) oraz Grzegorz Wolański (Tekno-digital Mamastudio).

W warsztatach mogą wziąć udział młodzi projektanci lub studenci ostatnich lat projektowania i architektury. Uczestnicy warsztatów odpowiednio wcześniej będą mogli zapoznać się z tematem. Od organizatorów otrzymają oni dokumentację ilustrującą dany problem w tym plany, fotografie przestrzeni, wytyczne.

Koszt warsztatów: 300 zł (dla studentów), 400 zł (dla projektantów). (opłata nie obejmuje kosztów pobytu i zakwaterowania)
Warsztaty trwają od wtorku do piątku (15-18.09.2009), dzień wcześniej, w poniedziałek (14.09.2009) nastąpi zapoznanie się uczestników warsztatów z miejscem, natomiast w sobotę (19.09.2009) odbędzie się prezentacja wypracowanych koncepcji.

Wykłady otwarte poświęcone zagadnieniom poruszanym w ramach warsztatów będą odbywały się od wtorku do piątku. Mają one za zadanie wzbogacić wiedzę zarówno uczestników, jak i innych osób zainteresowanych efektami prac warsztatowych.
Wstęp na wykłady jest bezpłatny.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o przesłanie portfolio w formie elektronicznej (do 3 MB) i wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego oraz przesłanie go e-mailem na adres: abcdesign@warsztatykultury.pl do dnia 30 lipca 2009. Potwierdzenie udziału w warsztatach zostanie przesłane osobom zakwalifikowanym również mailowo do dnia 11 sierpnia 2009.

Dodatkowych informacji udzielają telefonicznie i mailowo:
Zbigniew Sobczuk: (+48) 605 616 123, z.sobczuk@warsztatykultury.pl
Monika Pacewicz: (+48) 609 922 122, m.pacewicz@warsztatykultury.pl
Martyna Szewczyk: (+48 81) 533 09 04 abcdesign@warsztatykultury.pl

Liczba miejsc ograniczona

Ze względu na specyfikę warsztatów prosimy osoby, które zakwalifikują się do udziału w szkoleniu o przywiezienie swojego laptopa (komputera) i cyfrowego aparatu fotograficznego. Osoby zainteresowane rezerwacją noclegu, proszone są o zaznaczenie tej informacji w formularzu zgłoszeniowym.

W załącznikach znajdują się informacje o osobach prowadzących warsztaty oraz formularz zgłoszeniowy.

Formularz zgłoszeniowy > > > (pdf) > > >

Informacje o prowadzących warsztaty ABCDESIGN

Władysław Pluta – projektant grafiki użytkowej, pedagog, profesor ASP w Krakowie. Absolwent Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Na macierzystej uczelni pełnił on funkcje: prodziekana (od 1998), dziekana (od 1990) i prorektora (1993-1996). Pracuje również jako visiting profesor w szkołach artystycznych, między innymi w Chile, Czechach, Francji, Kanadzie, Słowacji, Słowenii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Zajmuje się szeroko pojętą komunikacją wizualną: znakiem, opracowaniem graficznym książek, a w szczególności plakatem. Jest laureatem prestiżowych międzynarodowych konkursów. Współpracuje m.in. z wydawnictwami: Biały Kruk, Bosz, Bufii.

Szymon Kiwerski – projektant grafiki użytkowej. Absolwent Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie oraz Studium Poligraficznego „Publishing School" w Krakowie. Asystent prof. Władysława Pluty w Katedrze Komunikacji Wizualnej na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Svein Hatloy – architekt i pedagog, uczeń Oskara Hansena. W 1983 roku założył w norweskim Bergen szkołę BAS (Bergen School of Architecture), której przez wiele lat był dyrektorem. Program nauczania w BAS został oparty na teorii Formy Otwartej Hansena.

Paweł Mikosz – projektant, współwłaściciel Studia Projektowego GRID. Absolwent Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Asystent prof. Piotra Bożyka w Katedrze Projektowania Środków Pracy na Wydziale Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Wykładowca Komputerowego Wspomagania Projektowania programem Solid Works, ICEM Surf w krakowskiej ASP. Laureat wielu nagród w zakresie wzornictwa przemysłowego m.in. finalista konkursu Dobry Wzór 2009.

Michał Kracik – projektant, współpracownik Car Technology. Absolwent Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Asystent prof. Marii Dziedzic w Katedrze Metodyki Projektowania na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Stypendysta Sokrates Erasmus L’Ecole de Design Nantes Atlantiques. Laureat konkursów: Braun Prize 2009 - International Design Award, International Design Award Hettich&Rechau, Koizumi International Lighting Design Competition.

Michał Pawlik – projektant grafiki użytkowej, animator, dyrektor artystyczny, współzałożyciel MamaStudio, Absolwent ASP w Warszawie. Więcej informacji: www.mamastudio.pl

Grzegorz Wolański - projektant serwisów internetowych, aktualnie współtworzy Tekno-digital MamaStudio – firmę wydzieloną z MamaStudio na potrzeby efektywnego wdrażania brand strategy w Internecie.

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com