Dyrekcja Muzeum Narodowego w Poznaniu postanowiła włączyć do swoich zbiorów kolekcję wszystkich tegorocznych okładek miesięcznika ''Architektura-murator''. Okładki mają formę plakatu i są projektowane przez młodych, polskich grafików.
Pani Anna Grabowska-Konwent z Galerii Plakatu i Designu Muzeum Narodowego w Poznaniu w uzasadnieniu decyzji dyrekcji instytucji napisała:
„Z ogromnym zainteresowaniem przyjęliśmy wiadomość, że na okładkach "Architektury-murator" pojawiać się będą plakaty młodych polskich grafików. Jest to powrót do bardzo dobrej tradycji projektowania, kiedy to okładki takich magazynów jak "Ty i Ja", "Polska", "Projekt" projektowali wybitni polscy graficy, często mistrzowie sztuki plakatu. Wymienię chociażby kilku z nich: Roman Cieślewicz, Jan Lenica, Henryk Tomaszewski, Franciszek Starowieyski, Hubert Hilscher. (...)Okładki zostaną wpisane do naszych zbiorów i w ten sposób trafią do jednej z najważniejszych kolekcji w kraju.”
Do współpracy przy powstawaniu okładek w 2008 roku” redakcja „Architektury-murator zaprosiła grafików specjalizujących się w tej dziedzinie, m.in. Joannę Górską i Jerzego Skakuna, Pawła Przybyłę, Grzegorza Laszuka, Kubę Sowińskiego, Małgorzatę Gurowską oraz projektantów z Twożywa. Okładki „Architektury-murator” były wielokrotnie nagradzane w konkursie Izby Wydawców Prasy Grand Front: wyróżnienie w 2006 i 2005 roku w kategorii czasopism branżowych, II i III nagroda w 2003 roku w kategorii czasopism monotematycznych oraz III nagroda w 2002 roku. W 2007 roku okładki magazynu stanowiły galerię młodej polskiej fotografii.
Miesięcznik „Architektura-murator”
Najlepiej sprzedający się magazyn dla architektów. Jedyne pismo architektoniczne, którego nakład i sprzedaż są kontrolowane przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy (ZKDP), a czytelnictwo monitorują Polskie Badania Czytelnictwa (PBC).
Redaktor naczelny: Ewa P. Porębska
Format: 230 x 310 mm
Objętość: 120 + 4 strony
Cena: 14,90 zł
O tytule:
Magazyn dla architektów, prezentujący najnowsze i najlepsze realizacje architektoniczne i projekty w Polsce oraz na świecie.
Pismo otwarte na świeże spojrzenie, promujące młode talenty i nowatorskie rozwiązania.
Relacjonuje najważniejsze wydarzenia architektoniczne, przybliża interesujące koncepcje urbanistyczne, przedstawia zawsze aktualne informacje techniczne, prawne i administracyjne.
Prezentuje architekturę wnętrz, najnowsze aranżacje, design, wzornictwo sztuki użytkowej.
Zawiera autorskie teksty architektów, historyków sztuki, osób znanych w świecie kultury i polityki.
Czytelnicy:
Architekci i projektanci. Deweloperzy, inwestorzy, wykonawcy. Studenci wydziałów architektury i aranżacji wnętrz. Urbaniści, urzędnicy odpowiedzialni za planowanie przestrzeni.
Wasze opinie
Dodaj komentarz:
Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl
Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl
|
|
Wiadomości z kraju
2021-05-17
7000 m2 powierzchni użytkowej, 8 kondygnacji, 341 pokoi hotelowych o wysokim standardzie, do tego rowerownia,… »
2021-04-02
Pandemia COVID-19 wymusiła rozwój procesów digitalizacji w niespotykanym dotychczas tempie i… »
2021-04-02
W Polsce od lat funkcjonuje przekonanie, że lepiej jest kupić mieszkanie na własność, a najem traktowany jest… »
|