Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Królewskie miasto, królewski sen. The Bridge Suites w Krakowie zapraszają na Podgórze

Projekty

2021-03-19  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Projekty i realizacje

Choć słynie z urody chyba w całym świecie, wspaniały stary Kraków wciąż kryje w sobie wiele skarbów jeszcze mało znanych. Jednym z nim jest Podgórze, szybko rozwijająca się kameralna dzielnica, która mimo położenia blisko historycznego centrum zachowała urok niemalże małego miasteczka. Tu, gdzie historia splata się z nowoczesnością, powstał aparthotel The Bridge Suites. Kusi świetną lokalizacją, wspaniałym designem oraz wyjątkowym – o co zadbali eksperci marki Home & Hotel Solutions – komfortem snu, godnym nawet koronowanych głów. I nie ma w tym stwierdzeniu ani odrobiny przesady.

Historyczne inspiracje


Ten butikowy obiekt wziął nazwę od niezwykłego sąsiedztwa – najstarszego w Krakowie wciąż istniejącego mostu, wraz z malowniczym zakolem Wisły dobrze widocznego z okien. Przeprawa nosi imię Marszałka Józefa Piłsudskiego, choć przez krakowian często nazywana jest Żółwim Mostem – od miękko wyprofilowanego łuku stalowej konstrukcji. Jej kształt czy charakter, budzący dziś skojarzenia ze stylem industrialnym, podsunął loftowe inspiracje projektantom The Bridge Suites.
 
Eklektyczne wnętrza obiektu łączą więc w sobie najnowszy design oraz nawiązania do przemysłowej przeszłości Podgórza i jego dawnych pracowitych mieszkańców. Tworzywem dla architektów oraz dekoratorów stały się historyczne fotografie. Nie zabrakło również sztuki. Ściany zdobią wykonane specjalnie do tego obiektu obrazy i grafiki cenionego krakowskiego malarza Jacka Łozińskiego, ukazujące urodę tej wyjątkowej dzielnicy Krakowa.
 
Z duszą – dla ciała

Podobnie jak cała okolica o bogatej i wciąż nieodkrytej historii, pełna zapomnianych opowieści, ciekawych zabytków i zakamarków wartych zwiedzenia, The Bridge Suites urzeka niecodzienną atmosferą. Z pozoru dobrze znany repertuar motywów stylu loftowego – z wyeksponowanym wątkiem ceglanym, surowymi odlewami betonowymi, drewnem w jego najbardziej naturalnej odsłonie czy minimalistycznymi elementami z lakierowanej na czarno stali oraz szkła – tu został wykorzystany do stworzenia wnętrz niebanalnych, intrygujących i bezpretensjonalnie luksusowych.
 
Perfekcyjnie dopracowana stylistyka czyni ten obiekt wyjątkowym wśród hoteli butikowych, tworzy obraz niepowtarzalnego i fascynującego miejsca z duszą. Na gości apartamentów czekają jednak wrażenia nie tylko wizualne. Urok pobytu w The Bridge Suites to bogactwo niecodziennych wrażeń i doświadczeń, wśród których zwraca uwagę m.in. znakomita kuchnia Art&Craft Atelier, o której w jednej z recenzji na Trip Advisor można przeczytać: „Śniadania boskie, w żadnym obiekcie nie spotkałam się z tak pomysłowo podanym i pysznym jedzeniem”. A warto tu zaglądać nie tylko rankiem.
 
Królewski sen

Jedną z najważniejszych spraw decydujących o komforcie gościa hotelowego jest jakość snu. O nią w The Bridge Suites zadbano więc równie starannie. W apartamentach czekają materace marki Hypnos – firmy mającej akredytację brytyjskiego dworu królewskiego nadaną przez Jej Królewską Mość Elżbietę II, a także status dedykowanego dostawcy sieci Marriott, do której należy ten butikowy obiekt. Aż 30-centymetrowe, a więc niespotykanie wysokie materace Hypnos Holborn mają konstrukcję opartą na pressure mappingu, czyli naukowych analizach siły nacisku ciała. Wszystko po to, by każdy gość, który kładzie się na łóżku, poczuł się naprawdę zrelaksowany.
 
Materace Hypnos Holborn wyróżniają się m.in. unikalnym systemem sprężyn kieszeniowych dających doskonałe podparcie, ponadto wypełnieniem z warstwą włókien, w tym bawełny, (zamiast popularnej pianki) oraz wykorzystaniem ochrony Anti Bug Hypnos ProtectTM zapobiegającej rozmnażaniu się mikroorganizmów czy insektów. Właśnie za sprawą najwyższej jakości materace te mogły się znaleźć w tzw. księdze standaryzacji sieci Marriott, wskazującej konkretne modele wyposażenia godne jej gości. Łatwo sobie wyobrazić, że gdyby w najmniejszej mierze nie spełniały wymagań pełnego komfortu, zostałoby to wyraźnie odnotowane przez gości. Tymczasem w jednej z recenzji przeczytać możemy krótko: „megawygodne materace”. Nic więcej nie trzeba.
 
A ponieważ polski dystrybutor hotelowych materacy Hypnos – firma Home & Hotel Solutions oferuje niezwykle szerokie portfolio luksusowych materacy m.in. marek Treca Paris czy Somnus, owocem pobytu w The Bridge Suits mogą stać się zarówno wspaniałe wspomnienia z Krakowa – innego niż ten, który znaliśmy do tej pory – jak i zaznany tam komfort snu. Po to, by coś z uroku wakacji trwało przez cały rok.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Projekty i realizacje

Dom pracy twórczej Wyjątkowe biura w historycznej willi w Zurychu

2021-10-11

Założona przez światowej sławy scenografa pracownia Boris Kudlička with Partners przekształciła ponad stuletnią… »

Scandale Royal Resto & Vodka House

2021-09-22

Scandale Royal Resto & Vodka House to miejsce, w którym z dbałością o każdy szczegół… »

Apartament Botanica – przyjazna przestrzeń z wyjątkowymi sufitami.

2021-05-20

Stęsknieni lata, wakacji, szumu morza i ciepłego piasku plaży, zabieramy Państwa do Gdańska do Apartamentu… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro