Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

2021 – rok zmian w branży wnętrzarskiej?

Informacje...

2021-01-25  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Wiadomości z kraju

Nowy rok to nowe trendy. W 2021 roku zwrócimy się ku kolorom i materiałom czerpiącym z dobrodziejstw natury, poszukując tym samym spokoju i ukojenia zmysłów. Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu Galerii Wnętrz DOMAR, podpowiada, jakie elementy wyposażenia będą królowały we wnętrzach, skąd będziemy czerpać inspiracje i gdzie będziemy dokonywać zakupów.

Pandemia koronawirusa, która zmusiła wielu producentów do wstrzymania prac, a właścicieli sklepów do czasowego zamknięcia się, wzmocniła sprzedaż internetową. Czy aktualne doświadczenia będą miały wpływ na to, gdzie będziemy kupować wyposażenie wnętrz w nadchodzącym czasie?

- Mimo ogromnej mocy Internetu, pewnych rzeczy nie da się poznać online. Głównie chodzi tu o odczucia związane z użytkowaniem mebli, takie jak np. miękkość materaca, wyprofilowanie zagłówka fotela czy odpowiednia proporcja wysokości krzesła do stołu. Wiele elementów wyposażenia wnętrz to meble, które musimy przed zakupem przetestować i sprawdzić, jak się zachowują w kontakcie z nami. Przez Internet o wiele łatwiej jest kupić dekoracje, tekstylia lub oświetlenie niż komplety wypoczynkowe, łóżka czy fotele – mówi Aldona Mioduszewska z Galerii Wnetrz DOMAR

Jakie meble i kolory będą modne w 2021 roku?

W nowym roku królować będą miękkie, obłe i cylindryczne kształty. Wiele z nich nawiązywać będzie swoją formą do stylu sprzed 100 lat, czyli Art déco. Nasze wnętrza wypełnią delikatne, opływowe formy, które nadadzą pomieszczeniom łagodności i spokoju. Meble oparte będą na lekkich, metalowych nóżkach. Natomiast wśród tkanin obiciowych królować będą welur i aksamit, czyli miękkie, eleganckie i błyszczące materiały.

- Kolorystyka roku 2021 będzie opierać się na dwóch paletach barw. Z jednej strony będą to odcienie nawiązujące do natury, czyli beż, brąz czy karmel, natomiast z drugiej strony modne będą soczyste akcenty kolorystyczne – musztarda, granat, głęboka butelkowa zieleń czy bordo. Są to kolory, które pięknie prezentują się na aksamicie czy meblach tapicerowanych. Instytut Pantone w tym roku zaskoczył świat wyborem dwóch kolorów roku – jest to duet Ultimate Gray i Illuminating. Szarość określa twardy fundament i niezawodny element, natomiast żółć nawiązuje do rozgrzewającej i radosnej siły słońca. Warto także wspomnieć o Agencji Color Marketing Group, która rokrocznie przypisuje pewne odcienie każdemu z kontynentów. W roku 2021 Europa otrzyma kolor beżowy, Azja koralowy, Ameryka Północna szaro-niebieski, a Ameryka Łacińska fiolet. Niewątpliwie wszystkie te kolory to barwy otaczającej nas rzeczywistości – nieba, roślin, ziemi – które napawają nas spokojem i nadzieją na nadejście lepszych dni – dodaje Aldona Mioduszewska z Galerii Wnetrz DOMAR.

Wśród materiałów, które będą królować w 2021 roku wymienić można len, jutę, grubo tkaną bawełnę, welur i aksamit. Nasze wnętrza wypełnione będą drewnem, wikliną, trzciną, bambusem i naturalną ceramiką, czyli gliną i kamionką.

Światowe trendy w Polsce

Jednym z motywów przewodnich targów Salone del Mobile 2019 była psychodelia lat 60. i 70. Szaleństwo aranżacyjne pełne kolorów, geometrycznych kształtów i odważnych dekoracji zostało wyróżnione przez światowych projektantów jako baza silnego trendu na kolejne okresy. Jak mówi Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu w Galerii Wnętrz DOMAR, w Polsce te trendy zaczną pojawiać się prawdopodobnie dopiero za rok lub dwa lata. I choć dokonania polskich projektantów są wybitne, a my sami jesteśmy pozytywnie odbierani przez europejskich guru wzornictwa i absolutnie nie ustępujemy im kroku, jeśli chodzi o kwestie projektowania, to polski konsument potrzebuje więcej czasu na zaprzyjaźnienie się z nowinkami. Wybieramy bezpieczniejsze formy meblowe i z lekkim opóźnieniem adaptujemy trendy.

- Czerpanie ze światowych trendów, edukacja w zakresie designu i jego funkcjonalności to cały czas aktualne wyzwania branży. Konsumenci powinni być świadomi, że układ mebla to nie tylko koncept estetyczny, ale także kwestia ergonomii, funkcjonalności, inżynierii. Póki co, Polacy obracają się wokół bezpiecznych schematów urządzania wnętrz, ale to się zmienia. Widać to w zachowaniu klientów Galerii Wnętrz DOMAR, którzy korzystają z naszych bezpłatnych porad architekta. Nasz architekt wnętrz podpowiada rozwiązania i możliwości, często daleko wybiegające poza wyobrażenia kupujących. Ta współpraca owocuje wieloma sytuacjami, w których klienci decydują się na odważniejsze aranżacje - dodaje ekspertka z Galerii Wnętrz DOMAR.

Rok 2021 będzie inspirowany pięknem natury, dalekimi podróżami oraz ekologią. W naszych wnętrzach nie zabraknie mebli z duszą oraz kolorystycznych akcentów. Oferty producentów wyposażenia wnętrz, odpowiadające trendom nadchodzącego roku, skupia wrocławska Galeria Wnętrz DOMAR, jeden z największych tego typu obiektów w Polsce.

O Galerii Wnętrz DOMAR:

Wrocławska Galeria Wnętrz DOMAR to jedna z największych galerii wyposażenia wnętrz w Polsce. Na 24 000 m² swoje stoiska ma ponad 100 najemców, którzy mają w swojej ofercie produkty wyposażenia wnętrz i materiałów wykończeniowych - począwszy od mebli, poprzez dekoracje, wyposażenie kuchni, podłogi, dywany, firany, zasłony, tapety, oświetlenie, kominki, drzwi, schody czy okna a nawet systemy do inteligentnych domów. Ponadto w Galerii Wnętrz DOMAR znajdują się: market Biedronka i drogeria Rossmann a także restauracja, klub fitness, szkoła tańca, bank i apteka.

www.DOMAR.pl

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomości z kraju

W roli głównej: tynki ryflowane – projekt Akademika Student Depot

2021-05-17

7000 m2 powierzchni użytkowej, 8 kondygnacji, 341 pokoi hotelowych o wysokim standardzie, do tego rowerownia,… »

Nowe technologie pomagają firmom odnaleźć się w nowej rzeczywistości

2021-04-02

Pandemia COVID-19 wymusiła rozwój procesów digitalizacji w niespotykanym dotychczas tempie i… »

Zmienia się podejście do najmu mieszkań

2021-04-02

W Polsce od lat funkcjonuje przekonanie, że lepiej jest kupić mieszkanie na własność, a najem traktowany jest… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro