Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Warsaw Home & Contract i Warsaw Build w nowym terminie

Informacje...

2020-06-15  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Wiadomości z kraju

Targi Warsaw Home to najważniejsze wydarzenie wnętrzarskie w tej części Europy, które z każdą kolejną edycją umacnia swoją pozycję. W tym roku, z uwagi na sytuację pandemii, zdecydowano o jego przesunięciu. W nowym terminie, czyli od 26 do 29 listopada 2020 roku, impreza odbędzie się w dotychczasowej formule – wspólnie z Warsaw Build.

Pandemia koronawirusa postawiła przed wszystkimi nowe wyzwania. Wymaga to podejmowania aktywnych działań, by dostosować się do zmienionych warunków. Organizator Warsaw Home & Contract i Warsaw Build, na bieżąco śledzi sytuację, tak by zapewnić bezpieczne warunki zarówno dla wystawców, jak i dla odwiedzających, a także jak najwięcej korzyści w kontekście biznesowym. W związku z tym wydarzenie, początkowo zaplanowane na okres od 30 września do 3 października, zostało przeniesione na 26-29 listopada 2020 roku.

Nowa data – nowe możliwości

Przesunięcie terminu Warsaw Home & Contract wynika przede wszystkim z troski o zdrowie uczestników. Nowa data pozwala organizatorom lepiej przygotować się do targów w specyficznych warunkach wymagających zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa. W trudnej sytuacji gospodarczej daje to polskim i zagranicznym wystawcom dodatkowy czas na zaplanowanie swoich działań, przygotowanie stoisk czy wdrożenie produktów. Późniejszy termin zwiększa również prawdopodobieństwo tego, że na targach pojawią się liczniej goście biznesowi – zarówno z Polski, jak i z Włoch, Niemiec, Stanów Zjednoczonych czy Rosji, a więc najważniejszych rynków eksportowych i importowych dla polskiej branży wyposażenia wnętrz. Warsaw Home & Contract chce położyć jeszcze mocniejszy niż w poprzednich latach nacisk na budowanie jakościowego profilu odwiedzających targi: zapraszanie kupców, przedstawicieli sieci handlowych, dystrybutorów, architektów i projektantów wnętrz.

W duecie z Warsaw Build

W tym roku, tak jak w poprzedniej edycji, targi Warsaw Home & Contract zostaną połączone z Warsaw Build. Początkowo planowano zorganizować te imprezy oddzielnie, a samo Warsaw Build miało się koncentrować na architekturze oraz materiałach wykończeniowych. Jednak w obecnej sytuacji uczestnicy będą mogli swobodnie poruszać się pomiędzy obydwiema strefami. Ponadto organizatorzy targów wsłuchali się w głosy wystawców z sektora łazienkowego, wykończeniowego i instalacyjnego, którym zależało na prezentacji swoich produktów także w kontekście wnętrzarskim. To o tyle korzystne, że np. tematyka materiałów wykończeniowych ściśle wiąże się z trendami aranżacyjnymi. Szczególnie widoczne jest to w branży łazienkowej. Oprócz tego wspólne wydarzenie to połączenie dwóch budżetów promocyjnych, co jest istotne, jeśli chodzi o skuteczność promocji.

Odmrażanie gospodarki i szansa dla Polski

Organizatorzy Warsaw Home & Contract oraz Warsaw Build szczerze wierzą w ideę targów, a także w to, że aktywne działania – nawet w trudnym i zmiennym otoczeniu biznesowym – dadzą wymierne efekty. Polskie wydarzenie wnętrzarskie i budowlane mocno oddziałuje na rzeczywistość, sprzyja zawieraniu korzystnych transakcji biznesowych, a także pozwala na popisową prezentację zarówno rodzimych, jak i zagranicznych produktów. Ponadto – mimo wielu pesymistycznych ogólnych prognoz gospodarczych – wszystko wskazuje na to, że rynek inwestycyjny oraz budowlany w Polsce całkiem dobrze znosi ograniczenia w działalności i nie odczuwa negatywnego wpływu pandemii. Zgodnie z raportem CEOWORLD w 2020 roku Polska jest trzecim na świecie najbardziej atrakcyjnym miejscem do inwestycji (wyprzedza nas tylko Singapur i Wielka Brytania). Twórcy raportu wzięli pod uwagę m.in. infrastrukturę, walory siły roboczej, kwestie wolnościowe, podatkowe, jakość życia oraz warunki technologiczne. To oznacza, że Polska wciąż będzie miejscem, gdzie nie zabraknie kupujących materiały budowlane, wykończeniowe i wyposażenie wnętrz.

Ważne miejsce na europejskiej mapie designu


Warsaw Home & Contract to największe targi wnętrz w tej części Europy i wielkie święto designu, śmiało konkurujące z podobnymi wydarzeniami w Mediolanie czy w Paryżu. Najlepszy dowód na to stanowią liczby dotyczące ostatniej edycji: 74 489 tys. odwiedzających w ciągu 4 dni targów (w tym 64% odwiedzających to goście biznesowi), 665 wystawców oraz 120 000 m2 powierzchni wystawienniczej. Imponujące stoiska zaskoczyły nawet samych organizatorów. Targi Warsaw Home & Contract 2019 były też uzupełnione o eventy towarzyszące. Nowością była wystawa IDEAS (w jednym szeregu np. z Salone Satellite podczas Salone del Mobile w Mediolanie) pod patronatem samej Kasi Ptak, pomysłodawczyni targów. Dwudziestu czterech twórców miało okazję zaprezentować swoje pomysły i nawiązać relacje biznesowe. Odbywała się również pierwsza edycja Warsaw Design Week, która zaangażowała całą metropolię warszawską. Wreszcie lista gości specjalnych na Warsaw Home & Contract robiła wrażenie. Warto wymienić takie postacie, jak Karim Rashid, Tom Dixon, Stefan Diez, Luca Nichetto, Christophe Pillet, Marcus Fairs z dezeen.com, MatteoCibic, Matti Klenell, studio Cate & Nelson, Richard Hutten, Jaime Beriestain, Daniel Svahn, studio deFORM i David Trubridge.
Z niecierpliwością czekamy na tegoroczną edycję wydarzenia!

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomości z kraju

W roli głównej: tynki ryflowane – projekt Akademika Student Depot

2021-05-17

7000 m2 powierzchni użytkowej, 8 kondygnacji, 341 pokoi hotelowych o wysokim standardzie, do tego rowerownia,… »

Nowe technologie pomagają firmom odnaleźć się w nowej rzeczywistości

2021-04-02

Pandemia COVID-19 wymusiła rozwój procesów digitalizacji w niespotykanym dotychczas tempie i… »

Zmienia się podejście do najmu mieszkań

2021-04-02

W Polsce od lat funkcjonuje przekonanie, że lepiej jest kupić mieszkanie na własność, a najem traktowany jest… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro