Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Kiedy warto skorzystać z pomocy agencji nieruchomości?

Informacje...

2020-03-31  Autor: 7house.nieruchomosci.pl   Źródło: 7house.nieruchomosci.pl   Kategoria: Wiadomości z kraju

Kupno bądź sprzedaż mieszkania, domu czy lokalu usługowego to szereg formalności. Sprawdź, kiedy warto skorzystać z pomocy agencji nieruchomości!

Aby cała transakcja zakończyła się pomyślnie, trzeba przeanalizować wiele czynników, przeczytać umowy, które często napisane są specjalistycznym językiem i nierzadko wykazać się choć podstawową wiedzą z zakresu prawa. Osoby, które nie czują się na siłach, mogą skorzystać z pomocy agencji nieruchomości. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Poniżej kilka informacji. Zachęcamy do lektury! 

Agencja nieruchomości ‒ fachowa  pomoc w wielu kwestiach

Jak już wspomnieliśmy, zakup i sprzedaż nieruchomości to procesy wymagające odpowiedniej wiedzy, ale również zaangażowania i czasu. Osoby, które nie zajmują się zawodowo obrotem nieruchomości, mogą szybko pogubić się i narazić na przykre konsekwencje. 

Sprzedaż mieszkania 

Chcąc sprzedać nieruchomość, musimy przygotować ogłoszenie, dokładny opis domu bądź mieszkania, załączyć fotografie. Krok drugi to zamieszczenie naszego ogłoszenia na różnego typu portalach ogłoszeniowych. To nie koniec, powinniśmy liczyć się również z koniecznością odbierania licznych telefonów oraz odpowiadania na e-maile i sms-y. Wszystko to po kilku dniach może okazać się bardzo męczące i w skuteczny sposób uniemożliwić nam normalne funkcjonowanie. 

Zdając się na pośrednika, unikniemy tego wszystkiego. Taki specjalista doskonale zna się na promocji mieszkań, domów i innych obiektów, wie, jakie informacje powinny znaleźć się w ofercie i, w jaki sposób dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów.

Kupno mieszkania 

Zakup mieszkania to poważna inwestycja. W większości przypadków mieszkanie kupujemy na całe życie, ważne więc, by było ono w 100% dostosowane do naszych potrzeb i preferencji. Znalezienie idealnego lokum, w dogodnej lokalizacji i w cenie dostosowanej do naszego budżetu może okazać się trudne i czasochłonne. 

Pomoc osoby, która doskonale zna rynek nieruchomości, ułatwi nam całe zadanie. Wystarczy, że przedstawimy pośrednikowi nasze oczekiwania, a on przygotuje oferty mieszkań, które mogą nas zainteresować. To nie koniec, gdy już zdecydujemy się na zakup wymarzonej nieruchomości, pośrednik sprawdzi jej stan prawny, dopilnuje, aby mieszkające w zakupionym przez nas lokum osoby wymeldowały się, umówi spotkanie u notariusza i będzie nad wszystkim czuwał. 

Dlaczego warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości? 

Powodów, dla których warto zdecydować się na współpracę z biurem nieruchomości jest wiele. Oprócz sporej oszczędności czasu i nerwów, wymienić możemy takie kwestie, jak: 

 

  • Bezpieczeństwo transakcji ‒ pośrednik nieruchomości dokładnie sprawdzi stan prawny nieruchomości, zweryfikuje czy jest zgodny z deklaracjami właściciela. 

 

  • Pomoc w kwestiach formalnych ‒ pośrednik pomoże nam również w załatwianiu wszelkich formalności i przygotowaniu niezbędnej dokumentacji. Taka osoba może nas również uchronić od podpisania niekorzystnej umowy przedwstępnej czy wpłacenia zadatku.

 

  • Fachowe doradztwo – pośrednik zna rynek o wiele lepiej niż osoby niezajmujące się nieruchomościami i z pewnością udzieli nam wielu wskazówek odnośnie do lokalizacji mieszkania czy zwiększenia wartości nieruchomości.  Obecność pośrednika może być również pomocna podczas negocjowania ceny mieszkania czy ustalania warunków kupna bądź sprzedaży. 

 

  • Dodatkowe zabezpieczenie ‒ biura nieruchomości posiadają ubezpieczenie OC, dzięki czemu w przypadku ewentualnych problemów podczas transakcji czy błędów popełnionych przez pracowników biura otrzymamy stosownie odszkodowanie. 

 

  • Pomoc w finansowaniu ‒ pośrednicy nieruchomości często doskonale znają się również na finansach, mogą nas wesprzeć podczas ubiegania się o kredyt.

 

Podsumowanie 

Pomoc porządnego biura nieruchomości może być bardzo pomocna zarówno podczas kupna, jak i sprzedaży nieruchomości. W pełni profesjonalni pośrednicy doskonale znają  rynek, mogą pochwalić się znajomością prawa, finansów a także marketingu. Współpraca z biurem nieruchomości zwiększy bezpieczeństwo transakcji i zaoszczędzi nam sporo czasu.

Źródło: Biuro nieruchomości 7house https://www.7house.nieruchomosci.pl/

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomości z kraju

W roli głównej: tynki ryflowane – projekt Akademika Student Depot

2021-05-17

7000 m2 powierzchni użytkowej, 8 kondygnacji, 341 pokoi hotelowych o wysokim standardzie, do tego rowerownia,… »

Nowe technologie pomagają firmom odnaleźć się w nowej rzeczywistości

2021-04-02

Pandemia COVID-19 wymusiła rozwój procesów digitalizacji w niespotykanym dotychczas tempie i… »

Zmienia się podejście do najmu mieszkań

2021-04-02

W Polsce od lat funkcjonuje przekonanie, że lepiej jest kupić mieszkanie na własność, a najem traktowany jest… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro