W okresie od października 2007 r. do czerwca 2008 r., w siedmiu największych miastach w Polsce (Warszawa, Katowice, Gdańsk, Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań), pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbędą się wystawy i spotkania zorganizowane przez Zarząd Główny i Zarządy Oddziałów Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP.
Ich celem jest twórcze skonfrontowanie wybitnych przykładów dziedzictwa architektury współczesnej w Polsce z bieżącą praktyką architektoniczną oraz zainicjowanie dyskusji nad miejscem znakomitych dzieł architektury w pejzażu miejskim i rzeczywistości współczesnej Polski. Autodesk zaangażował się w uczestnictwo w tym wydarzaniu, aby włączyć się w dyskusję na temat aktualnej kondycji polskiej architektury i urbanistyki, jak również przyczynić się do propagowania tradycji i współczesności architektury w Polsce.
Wystawie – „Architektoniczne punkty odniesienia - Honorowa Nagroda SARP 1966 – 2006” będą towarzyszyły panele dyskusyjne. Autodesk został współgospodarzem panelu „Zielone miasto” – dyskusji poświęconej zagadnieniom ekologicznym w architekturze.
Tematyka związana z ekologicznym projektowaniem i budowaniem wzbudza coraz większe zainteresowanie. Architekci rozumieją problemy cywilizacyjne i zaczynają się do nich dostosowywać. Wyniki przeprowadzanego co roku sondażu Autodesk Green Index wskazują, że z roku na rok zdecydowanie wzrasta liczba architektów wykorzystujących elementy i praktyki ekologicznego projektowania (ang. green design). Dodatkowo zwiększa się także stopień wprowadzania elementów ekologicznej architektury, zwłaszcza zastosowanie wysoko wydajnych systemów ogrzewania czy systemów wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Coraz powszechniejsze staje się również wykorzystywanie oprogramowania projektowego, które pozwala m.in. przewidzieć i oszacować koszty działania HVAC, zaplanować oświetlenie słoneczne, czy zbiorniki retencyjne na zapasy wody deszczowej. Najnowsze rozwiązania Autodesk dla architektury i budownictwa, w tym Revit – platforma modelowania informacji o budynku (BIM) uwzględniają elementy i praktyki projektowania ekologicznego. Umożliwiają tym samym efektywniejszą pracę, dokonywanie dokładniejszych analiz, weryfikację wielu rozwiązań, co przyczynia się do powstawania lepszych projektów.
Wasze opinie
Dodaj komentarz:
Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl
Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl