Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Autodesk przedstawia najnowsze rozwiązania dla architektury, budownictwa i infrastruktury

Informacja Prasowa

2012-03-28  Autor: Joanna Borowska   Źródło: AUTODESK   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Udoskonalone pakiety oraz rozszerzone możliwości przetwarzania w chmurze pozwalają sprostać wyzwaniom w zakresie projektowania.

Autodesk lider na rynku oprogramowania do projektowania 3D przedstawił  najnowszą wersję rozwiązań 2013 dla architektury, budownictwa, infrastruktury oraz dla profesjonalistów projektujących zakłady produkcyjne i instalacje przemysłowe. Nowości obejmujące pakiety Autodesk Building Design Suite 2013, Autodesk Infrastructure Design Suite 2013 i Autodesk Plant Design Suite 2013, wraz z usługami opartymi o przetwarzanie w chmurze i udoskonalonymi narzędziami do modelowania informacji o budynku (BIM)  pozwalają sprostać współczesnym wyzwaniom biznesowym.

"Nasze pakiety projektowe oraz usługi oparte o przetwarzanie w chmurze pomagają sprostać zapotrzebowaniu w zakresie wykorzystania BIM, zapewniając dostęp do szerokiego zestawu narzędzi wspierających pełną realizację projektów” -  powiedział Amar Hanspal, senior vice president, Information Modeling and Platform Products Group, Autodesk. "Portfolio rozwiązań 2013 oferuje zarówno istotne dodatki wzbogacające pakiety projektowe, jak i rozbudowane usługi sieciowe pozwalające naszym klientom współpracować bardziej efektywnie i uzyskiwać dostęp do informacji z dowolnego miejsca w dowolnym czasie".   

Pełna obsługa przepływu zadań projektowych i zaspokajanie potrzeb biznesowych

Specjaliści w dziedzinie projektowania inżynierskiego i konstrukcyjnego otrzymują wsparcie w postaci połączenia pakietów Autodesk Building Design Suite 2013, Autodesk Infrastructure Design Suite 2013 czy Autodesk Plant Design Suite 2013 wraz z Autodesk Subscription, Autodesk 360, Autodesk Vault Collaboration AEC 2013 i oprogramowania Autodesk Buzzsaw 2013  w usługę, która,  pozwala sprostać współczesnym wyzwaniom biznesowym. Wyzwania te obejmują realizację projektów wykorzystujących inteligentny model cyfrowy, a także rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania do modelowania informacji o budynku,  umożliwiające przeprowadzenie analizy energetycznej i symulacji konstrukcji na wczesnym etapie projektowania, podejmowanie bardziej świadomych decyzji projektowych, poprawienie współpracy zespołowej poprzez zapewnianie dostępu do usług opartych o przetwarzanie w chmurze i aplikacje mobilne oraz zapewnianie atrakcyjnych wizualizacji.

Rozszerzone usługi przetwarzania w chmurze

Najnowsze Porftolio oprogramowania i usług obejmuje dostęp do oprogramowania Autodesk 360, rozwiązania nowej generacji opartego o przetwarzanie w chmurze, pozwalającego usprawnić proces  projektowania, wizualizacji, symulacji oraz pracy zespołowej. Autodesk 360 oferuje bezpieczny dostęp do danych projektowych w dowolnym czasie i miejscu, jednocześnie umożliwiając korzystanie z praktycznie nieskończonej mocy obliczeniowej. Autodesk 360 jest obecnie dostępny dla wszystkich klientów korzystających z pakietu Autodesk Design Suite, oferuje dodatkowe funkcje klientom, którzy wykupią subskrypcję.

Zaawansowane rozwiązania BIM dla budownictwa

Pakiet Autodesk Building Design Suite 2013 stanowi podstawę  portfolio rozwiązań dla architektów, konstruktorów, inżynierów instalacji MEP oraz specjalistów budowlanych. Oferuje kompleksowy zestaw narzędzi zapewniających pełen zakres zadań projektowych - od projektowania, poprzez wizualizacje i symulacje, aż po zadania związane ze sporządzaniem dokumentacji i realizacją projektu. Oprogramowanie dostępne jest w trzech wersjach: Standard, Premium i Ultimate, a aktualizacje pakietu Autodesk Building Design Suite 2013 obejmują dodatek w postaci oprogramowania Autodesk Revit 2013 dla wersji Premium i Ultimate, oprogramowanie Autodesk Navisworks Simulate 2013 dla wersji Premium oraz oprogramowanie Autodesk Infrastructure Modeler 2013 i Autodesk Robot Structural Analysis Professional 2013 dla wersji Ultimate. Autodesk Revit 2013 to nowa aplikacja dostępna wyłącznie w wersjach Premium i Ultimate łącząca w sobie możliwości zawarte w oprogramowaniu Autodesk Revit Architecture 2013, Autodesk Revit Structure 2013 i Autodesk Revit MEP 2013 w jednej wielofunkcyjnej aplikacji.

Udoskonalone rozwiązania BIM dla infrastruktury

Autodesk Infrastructure Design Suite 2013 dostarcza specjalistom z sektora infrastruktury lądowej, GIS, planowania i użyteczności publicznej kompleksowych rozwiązań BIM w zakresie planowania, projektowania, realizacji i zarządzania projektami infrastruktury, inżynierii lądowej oraz  projektami użyteczności publicznej. Oprogramowanie jest dostępne w trzech wersjach: Standard, Premium i Ultimate. Autodesk Infrastructure Design Suite 2013 jest dodatkowo wyposażone w aplikację AutoCAD Raster Design 2013 we wszystkich trzech wersjach. Oprogramowanie Autodesk Infrastructure Modeler 2013 stanowi część wersji Premium i Ultimate. Aplikacje AutoCAD Utility Design 2013 i Autodesk Revit Structure 2013 zostały obecnie dodane do wersji Ultimate.

Ulepszony  proces modelowania 3D dla projektowania zakładów przemysłowych

Autodesk Plant Design Suite 2013 jest dostępny w trzech wersjach: Standard, Premium i Ultimate. Wersje Premium i Ultimate oferują ulepszenia w zakresie wielu ze swych zastosowań, zapewniając uproszczenie koordynacji w poszczególnych działach pomiędzy uczestnikami procesu projektowania instalacji przemysłowych i zakładów produkcyjnych. Inne kluczowe udoskonalenia w wersjach Premium i Ultimate obejmują poprawę sposobu tworzenia rysunków izometrycznych AutoCAD i konfigurowalnych raportów dla oprogramowania AutoCAD Plant 3D 2013 oraz zwiększenia wydajności w zakresie oprogramowania AutoCAD P&ID 2013 (we wszystkich wersjach).  

Udoskonalona aplikacja do współpracy i zarządzania danymi projektowymi

Portfolio rozwiązań 2013 obejmuje także aplikacje do współpracy i zarządzania danymi projektowymi w celu zapewnienia dostępu do informacji w całym procesie realizacji projektu bez względu na to, czy użytkownik znajduje się we własnym biurze, korzysta z internetu, czy pracuje w terenie. Oprogramowanie Autodesk Vault Collaboration AEC 2013 zapewnia integrację z narzędziami projektowymi Autodesk, w tym z Autodesk Navisworks Manage 2013, Autodesk Navisworks Simulate 2013 i wszystkimi aplikacjami Autodesk Revit 2013. Autodesk Buzzsaw 2013 rozszerza możliwości współpracy przy wykorzystaniu przetwarzania w chmurze zapewniając funkcjonalność wielu przeglądarek zarówno dla użytkowników PC, jak i Mac.  Użytkownicy aplikacji Buzzsaw mogą obecnie przeglądać modele Revit i Navisworks zarówno za pomocą przeglądarki, jak i urządzeń przenośnych iPad lub iPhone.  Autodesk Buzzsaw umożliwia także przeglądanie plików DWF 2D i 3D dla urządzeń z systemem Android. Udoskonalono także integrację pomiędzy aplikacjami Autodesk Vault Collaboration AEC 2013 i Autodesk Buzzsaw 2013 poprzez dodanie opcji synchronizacji okresowej i synchronizacji na żądanie.

Dostępność

Dostępność  poszczególnych produktów będzie się różnić w zależności od kraju. Szczegóły i opcje dotyczące zakupu można znaleźć na stronie www.autodesk.com/purchaseoptions

 

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Oprogramowanie, komputery

ZWCAD 2023 SP2

2022-12-19

ZWCAD 2023 to świetna alternatywa dla innych dostępnych na rynku programów, służących do projektowania… »

Projektowanie może być proste dzięki Archicad 26

2022-08-20

Archicad to jeden z najpopularniejszych programów do projektowania w środowisku openBIM, który… »

Archicad - wzorzec projektu od Multibim

2021-11-09

Architekci i projektanci z różnych branż do tworzenia dokumentacji i modeli obiektów wykorzystują… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro