Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Modelowanie Informacji o Budynku wspomaga zdrowie

SK-PROJEKT Sp. z o.o. wdraża oprogramowanie Autodesk Revit do projektowania obiektów medycznych

2011-11-15  Autor: Agata Nowicka   Źródło: Autodesk   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

K-PROJEKT (www.sk-projekt.pl) rozpoczyna wdrożenie rozwiązań Autodesk Revit i projektowania zgodnego z koncepcją Modelowania Informacji o Budynku (BIM). Spółka, specjalizująca się w projektowaniu obiektów medycznych, podjęła tę decyzje przede wszystkim ze względu na wyższą efektywność współpracy międzybranżowej.

„Zastosowanie Autodesk Revit pozwoli nam na skrócenie czasu projektowania, oraz lepsze zarządzanie projektem w całym cyklu budowlanym.” – ocenia Paweł Strembicki, prezes zarządu

SK-PROJEKT. – „Decyzję o wyborze rozwiązań Autodesk podjęliśmy ze względu na możliwość wykorzystania jednego modelu we wszystkich branżach, a co za tym idzie znaczącego zwiększenia efektywności współpracy między branżami.” – podkreśla.  Wdrożenie realizuje AEC Design, Autoryzowany Partner Autodesk. 

SK- PROJEKT oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu konsultingu, projektowania oraz inżynierii na każdym etapie przedsięwzięcia inwestycyjnego. Specjalizacją firmy jest obsługa inwestycji  w zakresie budowy i modernizacji obiektów medycznych, w tym szpitali, przychodni, laboratoriów.  Firma zatrudnia obecnie blisko 100 osób w biurach w Polsce i Niemczech.

Projektowanie w branży medycznej oceniane jest jako jedno z najtrudniejszych. Każdy obiekt medyczny musi być niezwykle sprawnym systemem logistycznym, z szeregiem pomieszczeń – sal operacyjnych, oddziałów intensywnej opieki medycznej – spełniających bardzo wysokie wymagania w wielu wymiarach, takich jak bezpieczeństwo, czystość powietrza, czy z drugiej strony ergonomia pracy lekarzy i komfort pacjentów.

„Liczymy, że zastosowanie Autodesk Revit pozwoli na optymalizację stosowanych rozwiązań oraz, dzięki możliwości szybkiego tworzenia wizualizacji, lepszą komunikację z osobami decyzyjnymi po stronie inwestora. Model trójwymiarowy daje pełny obraz zastosowanych rozwiązań, a jednocześnie umożliwia łatwe wprowadzanie zmian. Te elementy ułatwiają opracowywanie lepszych projektów.” – wyjaśnia P. Strembicki.

SK-PROJEKT w pierwszym etapie wdraża Autodesk Revit Architecture oraz Autodesk Revit Structure. Kolejnym krokiem będzie wyposażenie instalatorów w Autodesk Revit MEP.

Informacje o SK-PROJEKT Sp. z o.o.

Spółka SK-PROJEKT powstała w 2006 r.  Posiada dwa oddziały w Warszawie i Eltville nad Renem, w których łącznie zatrudnia ponad 100 pracowników. SK- PROJEKT oferuje kompleksowe rozwiązania we wszystkich branżach budownictwa na każdym etapie przedsięwzięcia inwestycyjnego. Firma specjalizuje się w projektowaniu i realizacji obiektów medycznych. Wśród referencji SK-PROJEKT znajdują się m.in. Wśród referencji SK-PROJEKT znajdują się m.in.  projekty realizowane na rzecz III Szpitala Miejskiego im. Dr. Karola Jonschera, American Heart of Poland, Szpitala Dziecięcego im. prof. Jana Bogdanowicza, Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy w Otwocku, Centrum Medycznego MAVIT, Fundacji Polsat.  Więcej informacji na:  http://www.sk-projekt.pl/.


Informacja o AEC Design

AEC DESIGN powstała w 1999 roku. Jest Autoryzowanym Partnerem Autodesk z akredytacjami w obszarze oprogramowania dla architektury i budownictwa, mechaniki i infrastruktury. AEC Design jest również Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym. Prowadzi szkolenia dotyczące oprogramowania Autodesk na wszystkich stopniach zaawansowania. Oferuje wsparcie techniczne świadczone na najwyższym poziomie przez kadrę wykwalifikowanych Inżynierów Aplikacji Autodesk. Doradza w zakresie wyboru i konfiguracji oprogramowania oraz  oferuje pełne stanowiska komputerowe i sprzęt peryferyjny. Więcej informacji na www.aecdesign.pl

Rozwiązania Autodesk dla BIM

Modelowanie informacji o budynkach (Building Information Modeling - BIM) to proces wykorzystujący inteligentny model danych zapewniający wgląd w informacje umożliwiające opracowywanie i prowadzenie projektów budowlanych i infrastrukturalnych szybciej, ekonomiczniej i z mniejszym wpływem na środowisko naturalne. Rozwiązania BIM Autodesk do obsługi budynków – poczynając od ich projektowania, przez budowę, do eksploatacji i utrzymania – oparte są na inteligentnych modelach tworzonych z użyciem programu Autodesk Revit i wspomagają projektowanie architektoniczne, konstrukcyjne i instalacyjne (instalacje mechaniczne, wodno-kanalizacyjne i elektryczne - MEP). Rozwiązania BIM Autodesk do kompleksowej obsługi inwestycji infrastrukturalnych oparte są na inteligentnych modelach tworzonych w programie AutoCAD Civil 3D do projektowania obiektów inżynierii lądowej i AutoCAD Map 3D do planowania inwestycji infrastrukturalnych. Zalety BIM zwiększa dodatkowo bogaty zestaw rozwiązań uzupełniających, w tym Autodesk Navisworks i Autodesk 3ds Max Design do wizualizacji i wirtualnej symulacji projektów oraz program AutoCAD do tworzenia dokumentacji i profesjonalnego kreślenia rysunków. System Autodesk Vault Collaboration AEC pomaga zespołom projektowym w uporządkowanym gospodarowaniu modelami cyfrowymi; chronieniu, systematyzowaniu i wymianie dokumentacji projektowej, ułatwia także współpracę między wieloma zespołami projektowymi.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Oprogramowanie, komputery

ZWCAD 2023 SP2

2022-12-19

ZWCAD 2023 to świetna alternatywa dla innych dostępnych na rynku programów, służących do projektowania… »

Projektowanie może być proste dzięki Archicad 26

2022-08-20

Archicad to jeden z najpopularniejszych programów do projektowania w środowisku openBIM, który… »

Archicad - wzorzec projektu od Multibim

2021-11-09

Architekci i projektanci z różnych branż do tworzenia dokumentacji i modeli obiektów wykorzystują… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro