Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Autodesk i Gehry Technologies podejmują współpracę mającą na celu usprawnienie procesu projektowego i budowlanego

Współpraca pomoże specjalistom z branży AEC lepiej wykorzystać możliwości Modelowania Informacji o Budynku, poprzez rozbudowane usługi doradcze w tym zakresie

2011-11-05  Autor: Agata Nowicka   Źródło: Autodesk   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Współpraca pomoże specjalistom z branży AEC lepiej wykorzystać możliwości Modelowania Informacji o Budynku, poprzez rozbudowane usługi doradcze w tym zakresie

Autodesk jeden z liderów na rynku oprogramowania do projektowania 3D, konstrukcji oraz rozrywki oraz Gehry Technologies, dostawca technologii i usług dla właścicieli budynków, deweloperów, architektów, inżynierów, generalnych wykonawców, producentów i innych profesjonalistów branży architektoniczno-budowlanej na całym świecie, podpisali  umowę. Celem porozumienia jest wsparcie  specjalistów z branży AEC w szerszym wykorzystaniu możliwości płynących z Modelowania Informacji o Budynku (BIM). Tym samym będzie ono odpowiedzią na wymagania stawiane przez dzisiejszą konkurencyjną branżę architektoniczno- budowlaną.

Umowa umożliwia Gehry Technologies zapewnienie lepszych usług swoim klientom, poprzez rozszerzenie oferty konsultingowej dla firm zmieniających swoje podejście do biznesu i sposób projektowania w oparciu o rozwiązania BIM Autodesk.

"Gehry Technologies powstała  jako reakcja na wyzwania obecne w branży od lat, a także by promować najlepsze praktyki w ramach każdego nowego projektu budowlanego", powiedział Frank Gehry, współzałożyciel Gehry Technologies. "W rezultacie, technologie i procesy, które Gehry Technologies opracowała na przestrzeni lat przyczyniły się do realizacji tej wizji, jednocześnie dając wysoką wartość naszym klientom. Rozwiązania  Autodesk stanowią narzędzia naszej pracy już od wielu lat. Umowa z Autodesk pomoże w realizacji naszego wspólnego celu przekształcenia branży architektoniczno-budowlanej, poprzez pomoc architektom, inżynierom, wykonawcom i właścicielom w wykorzystaniu potencjału jaki niesie technologia.”

"Porozumienie z Autodesk jest kluczowym elementem naszej strategii rozwoju", dodał Dayne Myers, dyrektor generalny Gehry Technologies. "Pozwoli to nam rozszerzyć ofertę usług doradczych. Tym sposobem będziemy mogli lepiej pomagać firmom na całym świecie w ich dopasowywaniu się do wymogów pracy w ramach koncepcji BIM i uzyskaniu oszczędności czasu i kosztów. Nasze sprawdzone metody planowania procesów, szkolenia i doradztwa w ramach projektów, pomogły klientom zaoszczędzić 5-10% kosztów projektu i skrócić  czas projektowania i budowy niektórych z najbardziej wymagających przedsięwzięć w branży. Te innowacyjne projekty obejmują: Beijing National Stadium, Lou Ruvo Brain Institute w Las Vegas, Lincoln Center Alice Tully Hall w Nowym Jorku, Burj Dubai Tower w Dubaju. "

"Dla Autodesk, współpraca z Gehry Technologies jest ważnym elementem wspierającym przejście do procesów zgodnych z BIM, powiedział Jay Bhatt, wiceprezes ds. rozwiązań dla architektury i budownictwa , Autodesk. "Umowa bazuje na silnej pozycji Autodesk, daje dodatkowy bodziec do adopcji BIM jako procesu w całej branży, w oparciu o kompleksowe portfolio rozwiązań Autodesk dla BIM.” 

Umowa obejmuje wsparcie i szkolenia z zakresu rozwiązań Autodesk dla BIM, w tym Autodesk Building Design Suite, rodziny produktów Revit, Autodesk Navisworks, AutoCAD Civil 3D i Autodesk Vault Collaboration AEC. Autodesk dokonał również inwestycji kapitałowej w Gehry Technologies, której warunki nie zostały ujawnione.

"Z zainteresowaniem przyjęliśmy informację, że Autodesk i Gehry Technologies nawiązały współpracę by dostarczyć rozwiązania BIM i usługi dla klientów takich jak my", powiedział Yoshihiro Ichioka, zastępca dyrektora generalnego, Dywizja Overseas Business, Obayashi Corporation. "Myślę, że branża z pewnością odniesie korzyści z ich zdolności do dostarczania światowej klasy oprogramowania i usług do promowania i wdrażania BIM.”

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Oprogramowanie, komputery

ZWCAD 2023 SP2

2022-12-19

ZWCAD 2023 to świetna alternatywa dla innych dostępnych na rynku programów, służących do projektowania… »

Projektowanie może być proste dzięki Archicad 26

2022-08-20

Archicad to jeden z najpopularniejszych programów do projektowania w środowisku openBIM, który… »

Archicad - wzorzec projektu od Multibim

2021-11-09

Architekci i projektanci z różnych branż do tworzenia dokumentacji i modeli obiektów wykorzystują… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro