Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Autodesk Cloud umożliwia dostęp do funkcji projektowych z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie

Software dla architektury

2011-09-29  Autor: Agata Nowicka   Źródło: Autodesk   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Klienci posiadający subskrypcję uzyskują dostęp na zasadzie wyłączności do wysokiej klasy optymalizacji projektowania, wizualizacji i współpracy w chmurze

Autodesk jeden z liderów na rynku oprogramowania do projektowania 3D, konstrukcji oraz rozrywki, wprowadził Autodesk Cloud- zestaw obejmujący ponad tuzin funkcjonalności sieciowych, produktów i usług, które umożliwiają klientom wzbogacenie ich komputerów o większą mobilność, nowe funkcjonalności przeglądania i współdzielenia plików oraz większe moce obliczeniowe- pomagając im lepiej projektować, wizualizować i analizować ich pomysły. Ponadto klienci posiadający subskrypcję Autodesk uzyskają teraz wyłączny dostęp do wysokiej klasy funkcji renderowania i optymalizacji projektowania opartego na chmurze oraz rozszerzonych możliwości współpracy. Subskrypcja Autodesk zapewnia obecnie możliwość przechowywania danych 3 GB online na każdą licencję na oprogramowanie objętą subskrypcją w celu zapewnienia lepszego dostępu do dokumentów projektowych i konstrukcyjnych z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie.

“Od ponad dziesięciu lat Autodesk wykorzystuje moc chmury, aby wzbogacać funkcjonalność naszych rozwiązań projektowych i pomagać klientom pracować bardziej wydajnie,” powiedział Amar Hanspal, wiceprezes Autodesk, Platform Solutions and Emerging Business. “Dzięki Autodesk Cloud pokazujemy jeszcze większe zaangażowanie w pomoc naszym klientom przy rozwiązywaniu najtrudniejszych na świecie problemów projektowych i konstrukcyjnych.”

Autodesk był pionierem w dziedzinie aplikacji opartych na chmurze dla branży projektowej — rozpoczynając ponad dziesięć lat temu od Autodesk Buzzsaw — oraz udostępniając obecnie klientom ponad tuzin ofert opartych na chmurze w ramach Autodesk Cloud. Autodesk Cloud zapewnia silną platformę, aby umożliwić wszystkim klientom Autodesk korzystanie z chmury w celu uzyskania dostępu i przechowywania ich prac z dowolnego miejsca; przeglądania ich prac za pomocą przeglądarek sieciowych lub urządzeń mobilnych oraz współdzielenia ich prac z innymi użytkownikami, nawet nieposiadającymi oprogramowania Autodesk. Aplikacje oparte na chmurze, takie jak dokumenty Autodesk Cloud, AutoCAD WS oraz mobilna aplikacja Autodesk Design Review zapewniają użytkownikom swobodę pracy w miejscu, w którym mogą być najbardziej efektywni oraz możliwość przeglądania, edytowania i współdzielenia projektów w dowolnym miejscu oraz niemal ze wszystkimi. AutoCAD WS i mobilna aplikacja Autodesk Design Review są już dostępne w iOS App Store.

Dodatkowe usługi oparte na chmurze dostępne wyłącznie dla klientów posiadających subskrypcję Autodesk zapewniają projektantom, inżynierom i grafikom najnowocześniejsze nowe funkcjonalności, takie jak wysokiej klasy komunikacja wizualna 3D, symulacja i współpraca, które były kiedyś dostępne wyłącznie dla organizacji dysponujących uprzywilejowanym dostępem do drogich i najwyższej jakości centrów wyposażonych w superkomputery. 

Wspomniane powyżej usługi obejmują:

  • Renderowanie oparte na chmurze Autodesk  ― Klienci posiadający subskrypcję Autodesk na Autodesk Design Suite lub Autodesk Building Design Suite w wersjach Premium lub Ultimate uzyskają dostęp do potężnych funkcji renderowania, które pomogą im lepiej wizualizować projekty, zwiększyć liczbę wizualizacji, jakie mogą opracować i ograniczyć inwestycje w sprzęt.

  • Optymalizacja Autodesk Inventor ― Klienci posiadający subskrypcję na Autodesk Product Design Suites w wersji Premium lub Ultimate otrzymają narzędzie symulacji oparte na chmurze, umożliwiające im testowanie wielu opcji projektowych oraz tworzenie doskonalszych projektów i wyższej jakości produktów przy ograniczeniu ich kosztów produkcji.

  • Konceptualna analiza energii Autodesk Revit ― Klienci posiadający subskrypcję na oprogramowanie Autodesk Revit Architecture lub Autodesk Revit MEP lub wybrane pakiety zawierające te produkty mogą rozszerzyć projektowanie poza ich komputer za pomocą potężnych funkcjonalności analizy energii w chmurze, co pomoże im szybko uzyskać informacje na temat zużycia energii i kosztów energii budynku we wstępnych koncepcjach projektowych dzięki aplikacji projektowej.

  • Sieciowe oprogramowanie do analizy energii Autodesk Green Building Studio ― Klienci posiadający subskrypcję na Autodesk Building Design Suite i inne wybrane produkty mają dostęp do tej usługi opartej na chmurze, która może pomóc projektantom, architektom, inżynierom i analitykom energii budynku w przeprowadzaniu szybszych, dokładniejszych analiz zużycia energii poprzez różnorodne iteracje projektu budynku, optymalizację efektywności energetycznej oraz dążenie do neutralnej emisji dwutlenku we wcześniejszej fazie procesu projektowego.

  • Oprogramowanie Autodesk Buzzsaw jako usługa (SaaS) ― Klienci posiadający subskrypcję na oprogramowanie Autodesk Vault Collaboration AEC uzyskują teraz dostęp do rozwiązań w zakresie zarządzania dokumentami, danymi i projektami w chmurze dla firm architektonicznych, konstrukcyjnych i budowlanych oraz właścicieli-operatorów, pomagającym im scentralizować i bezpiecznie wymieniać informacje projektowe i zwiększyć współpracę w zespole.

 

Autodesk współpracuje z wieloma partnerami, m.in. z Amazon i Citrix, aby zapewnić skalowalną infrastrukturę przetwarzania w chmurze w celu zaspokojenia potrzeb klientów. Autodesk współpracuje od trzech lat z Amazon Web Services, aby pełnić bezpiecznie funkcję hosta dla wymagających, skalowalnych aplikacji, takich jak oprogramowanie Autodesk Homestyler i Autodesk Seek web service. Amazon Web Services zapewnia Autodesk elastyczność skalowania przetwarzania na całym świecie za pomocą Amazon Elastic Compute Cloud (EC2) oraz elastyczną funkcjonalność przechowywania Amazon Simple Storage Service (S3) i Elastic Block Store (EBS), a także możliwość bardziej efektywnego dostarczania aplikacji i treści klientom. Autodesk współpracuje również z Citrix w celu zapewnienia klientom większej efektywności przy korzystaniu z aplikacji Autodesk. Dostarczanie rozwiązań użytkownikom końcowym za pomocą Citrix XenApp może pomóc klientom w ograniczeniu kosztów stacji roboczych, zapewniając zarazem niezbędną wydajność oprogramowania.

“Nasza współpraca z Autodesk pokazuje w jaki sposób innowacyjne i przewidujące firmy zajmujące się oprogramowaniem mogą wykorzystać moc AWS do oferowania większej wartości ich klientom,” powiedział Terry Wise, Dyrektor Rozwoju Biznesu, Amazon Web Services. “Cieszymy się, że możemy współpracować z Autodesk w celu świadczenia bezpiecznych, na żądanie i opłacanych na bieżąco usług w chmurze, rozszerzając granice dostępne na rynku projektowym i konstrukcyjnym.”

Oprócz nowych usług Autodesk Cloud, subskrypcja Autodesk w dalszym ciągu zapewnia aktualne oprogramowanie, wsparcie techniczne online oraz elastyczne przywileje licencyjne dla klientów dążących do maksymalizacji przewagi konkurencyjnej. Klienci posiadający subskrypcję mogą uzyskać dostęp do nowych usług opartych na chmurze z aplikacji Autodesk typu desktop lub poprze centrum subskrypcji.

Dostępność

Usługa Autodesk Cloud services jest dostępna na całym świecie począwszy od dnia dzisiejszego, w języku: czeskim, angielskim, francuskim, niemieckim, węgierskim, włoskim, japońskim, koreańskim, polskim, portugalskim, rosyjskim, uproszczonym i tradycyjnym chińskim i hiszpańskim. Niektóre usługi Autodesk Cloud są dostępne dla wszystkich klientów, np. dokumenty Autodesk Cloud oraz aplikacja mobilna Autodesk Design Review, podczas gdy pozostałe usługi dostępne są wyłącznie dla klientów posiadających subskrypcję Autodesk. Aby uzyskać więcej informacji klienci powinni skontaktować się z ich lokalnym partnerem lub wejść na stronę www.autodesk.com/cloud

Informacje o Autodesk

Autodesk, Inc. jest jednym z liderów na rynku oprogramowania do projektowania 3D, konstruowania  i rozrywki. Klienci z branży przemysłowej, architektonicznej, budowlanej, konstrukcyjnej oraz sektorów mediów i rozrywki – w tym ostatnich 16 laureatów Oskara za najlepsze efekty wizualne – używają programów Autodesk do projektowania, wizualizacji i symulacji swoich pomysłów. Od wprowadzenia na rynek programu AutoCAD w 1982 roku firma Autodesk nieustannie rozwija swoją ofertę nowoczesnego oprogramowania na rynki całego świata. Dodatkowe informacje o firmie Autodesk można uzyskać z witryny www.autodesk.com, www.autodesk.pl

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Oprogramowanie, komputery

ZWCAD 2023 SP2

2022-12-19

ZWCAD 2023 to świetna alternatywa dla innych dostępnych na rynku programów, służących do projektowania… »

Projektowanie może być proste dzięki Archicad 26

2022-08-20

Archicad to jeden z najpopularniejszych programów do projektowania w środowisku openBIM, który… »

Archicad - wzorzec projektu od Multibim

2021-11-09

Architekci i projektanci z różnych branż do tworzenia dokumentacji i modeli obiektów wykorzystują… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro