Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Autodesk wraz z partnerami prezentują rozwiązania 2012 dla architektury

budownictwa i infrastruktury na konferencjach, seminariach i warsztatach w całej Polsce i online

2011-04-18  Autor: Dorota Sapija   Źródło: Autodesk   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Kilkadziesiąt spotkań będzie okazją do poznania nowych funkcji rozwiązań do modelowania informacji o budynku (BIM). Autodesk wraz z Autoryzowanym Partnerami zapraszają na seminaria, konferencje i warsztaty poświęcone nowym rozwiązaniom dla architektury, budownictwa i infrastruktury.

Nowe cechy rozwiązań z serii 2012 oraz zagadnienia związane z modelowaniem informacji o budynku zaprezentowane będą na  spotkaniach w całej Polsce (m.in. Warszawa, Wrocław, Zabrze) oraz sesjach online. Pierwsze odbywają się już w kwietniu. Terminy i zakres tematyczny można sprawdzić na stronie www.autodesk.pl/eventy

„Partnerzy Autodesk proponują spotkania o różnym charakterze – począwszy od dużych konferencji po sesje tematyczne koncentrujące się na określonym zagadnieniu czy funkcji. Osoby zainteresowana mogą więc łatwo znaleźć formę dopasowaną do swoich wymagań.” – mówi Grażyna Kołodziejek, marketing manager Autodesk.

Bezpłatne seminaria są okazją do zobaczenia na żywo nowych rozwiązań, zapoznania się z trendami w obszarze modelowania informacji o budynku, a także indywidualnych rozmów z ekspertami.

Autodesk ogłosił nowe portfolio rozwiązań w marcu br. Szeroka gama rozwiązań Autodesk dedykowanych BIM obejmuje – w architekturze i budownictwie - Autodesk Revit Architecture 2012, Autodesk Revit Structure 2012, Autodesk Revit MEP 2012, w projektach infrastruktury - AutoCAD Civil 3D 2012 oraz AutoCAD Map 3D 2012.

Dodatkowe źródła:

Informacje i rejestracja na seminaria: www.autodesk.pl/eventy

Blog Autodesk Revit

Rozwiązania Autodesk dla BIM

Modelowanie informacji o budynkach (Building Information Modeling - BIM) to proces wykorzystujący inteligentny model danych zapewniający wgląd w informacje umożliwiające opracowywanie i prowadzenie projektów budowlanych i infrastrukturalnych szybciej, ekonomiczniej i z mniejszym wpływem na środowisko naturalne. Rozwiązania BIM Autodesk do obsługi budynków – poczynając od ich projektowania, przez budowę, do eksploatacji i utrzymania – oparte są na inteligentnych modelach tworzonych z użyciem programu Autodesk Revit i wspomagają projektowanie architektoniczne, konstrukcyjne i instalacyjne (instalacje mechaniczne, wodno-kanalizacyjne i elektryczne - MEP). Rozwiązania BIM Autodesk do kompleksowej obsługi inwestycji infrastrukturalnych oparte są na inteligentnych modelach tworzonych w programie AutoCAD Civil 3D do projektowania obiektów inżynierii lądowej i AutoCAD Map 3D do planowania inwestycji infrastrukturalnych. Zalety BIM zwiększa dodatkowo bogaty zestaw rozwiązań uzupełniających, w tym Autodesk Navisworks i Autodesk 3ds Max Design do wizualizacji i wirtualnej symulacji projektów oraz program AutoCAD do tworzenia dokumentacji i profesjonalnego kreślenia rysunków. System Autodesk Vault Collaboration AEC pomaga zespołom projektowym w uporządkowanym gospodarowaniu modelami cyfrowymi; chronieniu, systematyzowaniu i wymianie dokumentacji projektowej, ułatwia także współpracę między wieloma zespołami projektowymi.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Oprogramowanie, komputery

ZWCAD 2023 SP2

2022-12-19

ZWCAD 2023 to świetna alternatywa dla innych dostępnych na rynku programów, służących do projektowania… »

Projektowanie może być proste dzięki Archicad 26

2022-08-20

Archicad to jeden z najpopularniejszych programów do projektowania w środowisku openBIM, który… »

Archicad - wzorzec projektu od Multibim

2021-11-09

Architekci i projektanci z różnych branż do tworzenia dokumentacji i modeli obiektów wykorzystują… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro