Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Elektroniczna armatura kuchenna

Dornbracht - studium produktu

2011-02-21  Autor: Joanna Stankiewicz   Źródło: Dornbracht   Kategoria: Wiadomości z kraju

Jako studium produktu na międzynarodowych targach Living Kitchen w Kolonii (imm, 18–23 stycznia 2011) odwiedzanych równie chętnie przez specjalistów z branży jak i przez publiczność, firma Dornbracht przedstawiła elektroniczną armaturę przeznaczoną do zastosowania w kuchni, w miejscu wykonywania prac kuchennych związanych z wodą. Centralny element prototypu stanowi elektroniczny panel obsługowy do prysznica wywodzący się z eTool firmy Dornbracht. Obsługiwany intuicyjnie element sterowniczy umożliwia centralną, elektroniczną regulację armatur, mimośrodu i dozownika płynu do mycia naczyń oraz aktywowanie programów. Ponadto możliwe jest aktywowanie i zatrzymywanie strumienia wody poprzez czujnik podłogowy.

Szerokie zainteresowanie architekturą, wzornictwem produktu, techniką, wodą, a w szczególności ludźmi przez ostatnie dwadzieścia lat znajdowało swoje odzwierciedlenie w charakterze produktów łazienkowych firmy Dornbracht.
Dzięki temu powstały innowacje, które zapewniły przedsiębiorstwu rolę pioniera w branży. Wybitnymi przykładami są moduły elektronicznego sterowania deszczownicy RainSky E oraz zaprezentowana ubiegłej wiosny Ambiance Tuning Technique z elektronicznym panelem obsługowym eTool do prysznica. Linia Ambiance Tuning Technique w całkowicie nowy sposób definiuje kąpiel pod prysznicem – jako symbiozę przyjemności wynikającej z kontaktu z wodą, estetyczną architekturą, minimalistycznym wzornictwem, komfortem obsługi oraz innowacyjną technologią regulacji.

W centrum każdych rozważań firmy Dornbracht stoi człowiek i jego działania.

By przenieść pozytywne doświadczenia i techniczne innowacje z łazienki również do kuchni, firma Dornbracht wraz ze swoim partnerem, Sieger Design, przeprowadziła analizę procesów i działań w obrębie miejsca wykonywania prac kuchennych związanych z wodą. Centralną kwestię stanowiły przy tym korzyści wynikające z zastosowania w kuchni sterowanych elektronicznie armatur: w jaki sposób można byłoby wspierać standardowe prace, by zostało więcej czasu na kreatywność podczas przygotowywania i przyrządzania potraw oraz na komunikację z gośćmi?

Studium produktu oferuje w pełni automatyczne programy dla obszaru wykonywania prac kuchennych związanych z wodą.

Wynikiem jest studium produktu, który poprzez intuicyjny element obsługowy, oprócz centralnego sterowania ilością i temperaturą wody zapewnia również centralne, elektroniczne sterowanie mimośrodem i dozownikiem płynu do mycia naczyń. Ponadto system oferuje możliwość przywoływania programów umożliwiających na przykład napełnienie zlewozmywaka wodą do mycia sałaty lub do zmywania po wciśnięciu jednego przycisku. Dobierana jest wówczas odpowiednia ilość i temperatura wody, a przy zmywaniu, również ilość płynu do mycia naczyń. Podświetlenie przycisku w sposób intuicyjnie zrozumiały sygnalizuje użytkownikowi aktualne ustawienia.

Strumień wody może być również włączany i zatrzymywany nie tylko przy pomocy panelu obsługowego, lecz także poprzez czujnik podłogowy. W tym celu w listwie cokołowej szafki dolnej instalowany jest czujnik świetlny, zaznaczony na podłodze za pomocą dyskretnej wiązki światła. Zapewnia to możliwość bezdotykowego aktywowania i zatrzymywania strumienia wody. Pomysł został zaczerpnięty z profesjonalnych kuchni i zaadoptowany przez firmę Dornbracht do potrzeb prywatnego gospodarstwa domowego.

Więcej informacji, film wyjaśniający zasadę i sposób działania pilotażowego studium produktu, a także opcję komentarza znajdą Państwo na stronie internetowej www.dornbracht.com.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomości z kraju

W roli głównej: tynki ryflowane – projekt Akademika Student Depot

2021-05-17

7000 m2 powierzchni użytkowej, 8 kondygnacji, 341 pokoi hotelowych o wysokim standardzie, do tego rowerownia,… »

Nowe technologie pomagają firmom odnaleźć się w nowej rzeczywistości

2021-04-02

Pandemia COVID-19 wymusiła rozwój procesów digitalizacji w niespotykanym dotychczas tempie i… »

Zmienia się podejście do najmu mieszkań

2021-04-02

W Polsce od lat funkcjonuje przekonanie, że lepiej jest kupić mieszkanie na własność, a najem traktowany jest… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro