Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Archi+ stawia na Revit Architecture

O wyborze platformy Revit zadecydował czynnik ekonomiczny

2010-12-15  Autor: Joanna Borowska   Źródło: Autodesk   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Białostocka pracownia architektoniczna Archi+ rozpoczęła wdrożenie Autodesk Revit Architecture. Decyzję podjęto po ocenie efektów osiągniętych w okresie pilotażowym.

„Decyzję o zmianie oprogramowania podjęliśmy ze względów ekonomicznych.” – mówi Daniel Bielski, współwłaściciel Archi+.  „Autodesk Revit pomógł nam bowiem skrócić proces projektowy o połowę. Dzięki 3D możemy wyeliminować wiele błędów, pojawiających się zwłaszcza przy częstych zmianach, podnosząc tym samym jakość dokumentacji. To wszystko sprawia, że jesteśmy w stanie w zdecydowanie krótszym czasie przygotować lepszy projekt.”

Archi+ działa na rynku od 2003 roku, realizując projekty w wielu obszarach: mieszkaniowym, usługowym, użyteczności publicznej, przemysłowym. Główne osiągnięcia to zrealizowany budynek biurowy dla firmy Anatex (nagrodzony Kryształową Cegłą), czy też wygrane w konkursach na Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego, i pl. Niepodległości w Białymstoku.

Wcześniej pracownia korzystała z oprogramowania AutoCAD. Dynamiczny rozwój oraz strategia zakładająca ciągłe podnoszenie kwalifikacji i jakości świadczonych usług, skłoniły zarząd Archi+ do strategicznego podejścia w wyborze sposobu projektowania oraz współpracy międzybranżowej. Archi+ zatrudnia 17 pracowników, realizuje ok. 30 projektów rocznie.

„Inwestycję w Autodesk Revit Architecture i wdrożenie koncepcji BIM traktujemy długofalowo” – wyjaśnia Daniel Bielski – „Ważna jest dla nas zdecydowanie łatwiejsza koordynacja międzybranżowa. Oczekujemy, że dzięki lepszej współpracy z partnerami z obszaru konstrukcji i instalacji będziemy w stanie zyskać dodatkową efektywność.”

Projektowanie w Revit Architecture znacząco poprawia komunikację w projekcie. Wszyscy uczestnicy procesu projektowego pracują w oparciu o ten sam model 3D i na bieżąco śledzą zachodzące w nim zmiany. Automatyczny dostęp do aktualnego stanu projektu i równoległe działanie poszczególnych branż ma ogromne znaczenie zwłaszcza w kontekście obecnych wymogów rynkowych narzucających coraz krótsze terminy realizacji.

Archi+ rozpoczęło wdrożenie pilotażowe w 2009. Czteroosobowy zespół zrealizował w Autodesk Revit Architecture dwa projekty: Centrum Badawcze Nowych Technologii Gazowych AC w Białymstoku oraz 12-piętrowy budynek wielorodzinny przy ul. Krętej w Białymstoku. Pozytywne efekty przekonały właścicieli firmy do rozszerzenia wdrożenia na cały zespół projektowy. W chwili obecnej pracownia korzysta z kilkunastu  licencji Autodesk Revit Architecture. Oprogramowanie dostarczyły firmy AEC Design oraz PROCAD, Autoryzowani Partnerzy Autodesk. Firmy te wspierają również proces wdrożeniowy.

 

Informacje o BIM

BIM to zintegrowany proces do badania kluczowych właściwości fizycznych oraz funkcjonalności budynku w postaci cyfrowej - zanim zostanie on zbudowany, umożliwiając tym samym dostarczanie projektów szybciej, oszczędniej i przy minimalnym wpływie na środowisko. Skoordynowane i dokładne informacje są używane w całym procesie, co pozwala na konstruowanie nowatorskich budowli, dokładną wizualizację ich wyglądu, symulowanie ich wyglądu i zachowania się w realnym świecie, oszacowanie kosztów oraz stworzenie dokładniejszej dokumentacji.

Informacje o Archi+

Biuro archi+ oferuje i wykonuje doradztwo dla potrzeb inwestycji, analizy deweloperskie projektów o różnej skali i funkcji, projekty studialne i koncepcje, dokumentację techniczną projektów architektonicznych i wnętrz z kompletem opracowań branżowych obiektów o różnorodnej skali oraz funkcji, ekpertyzy oraz analizy ekonomiczne i techniczne, wizualizacje komputerowe projektowanych obiektów, projekty zieleni, projekty technologiczne przemysłu drzewnego. Firma zatrudnia blisko 20 osób. Kontakt: Archi+ Bielski, Konończuk, Stobiecki Sp. J., 15-430 Białystok, ul. Przejazd 2a, lokal 403, tel./fax: +48 85 744 53 51, www.archiplus.com.pl

Informacje o Autodesk

Autodesk, Inc. jest jednym z liderów na rynku oprogramowania do projektowania 3D, konstruowania  i rozrywki. Klienci z branży przemysłowej, architektonicznej, budowlanej, konstrukcyjnej oraz sektorów mediów i rozrywki – w tym ostatnich 15 laureatów Oskara za najlepsze efekty wizualne – używają programów Autodesk do projektowania, wizualizacji i symulacji swoich pomysłów. Od wprowadzenia na rynek programu AutoCAD w 1982 roku firma Autodesk nieustannie rozwija swoją ofertę nowoczesnego oprogramowania na rynki całego świata. Dodatkowe informacje o firmie Autodesk można uzyskać z witryny www.autodesk.com, www.autodesk.pl  

Apartamenty przy ul. Krętej w Białymstoku, projekt wykonany w pracowni Archi+ przy użyciu Autodesk Revit Architecture

 

Dom jednorodzinny. Projekt wykonany w pracowni Archi+ przy użyciu Autodesk Revit Architecture

 

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego. Projekt wykonany w pracowni Archi+ przy użyciu Autodesk Revit Architecture

 

Siedziba Archi+ - wstępne koncepcje wnętrz. Projekt wykonany w pracowni Archi+ przy użyciu Autodesk Revit Architecture.

Wasze opinie

2017-06-22 12:35:04    Wizualizac

Wizualizacja elewacji Jeśli chodzi o linkto najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie odpowiedniej firmy. W tym celu należy wyszukać firmę, która spełni nasze oczekiwania a wizualizacja będzie na odpowiednim poziomie

2017-07-25 14:26:02    Listwy prz


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Oprogramowanie, komputery

ZWCAD 2023 SP2

2022-12-19

ZWCAD 2023 to świetna alternatywa dla innych dostępnych na rynku programów, służących do projektowania… »

Projektowanie może być proste dzięki Archicad 26

2022-08-20

Archicad to jeden z najpopularniejszych programów do projektowania w środowisku openBIM, który… »

Archicad - wzorzec projektu od Multibim

2021-11-09

Architekci i projektanci z różnych branż do tworzenia dokumentacji i modeli obiektów wykorzystują… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro