Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Autodesk wprowadza na rynek oprogramowanie AutoCAD na platformę Mac oraz aplikację AutoCAD WS dla urządzeń iPad i iPhone

Software

2010-08-31  Autor: Joanna Borowska   Źródło: Autodesk   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Autodesk jeden z liderów na rynku oprogramowania do projektowania trójwymiarowego, konstruowania i rozrywki, ogłosił wprowadzenie na rynek oprogramowania AutoCAD na platformę Mac. Ta wersja oprogramowania AutoCAD, jednego z najpowszechniejszych rozwiązań służących do profesjonalnego projektowania i konstruowania, pracuje bezpośrednio w systemie operacyjnym Mac OS X i zapewni milionom użytkowników tego rozwiązania na całym świecie większą swobodę wyboru sprzętu. Ponadto Autodesk wprowadził na rynek aplikację mobilną AutoCAD WS przeznaczoną dla urządzeń opartych na systemie operacyjnym iOS, takich jak iPad, iPhone i iPod. Nowa aplikacja pozwoli użytkownikom edytować i dzielić się projektami stworzonymi przy wykorzystaniu AutoCAD podczas pracy w terenie.

“Wprowadzenie oprogramowania AutoCAD na platformę Mac oznacza powrót na rynek profesjonalnego oprogramowania wspomagającego proces projektowania i konstruowania na platformę Mac oraz stanowi ważne połączenie wydajności i projektowania. Ponad 5000 klientów pomagało w pracach nad rozwojem tego produktu, prowadzonych w ramach naszego programu beta, i jest usatysfakcjonowanych z możliwości korzystania z AutoCAD bezpośrednio w systemie operacyjnym Mac,” powiedział Amar Hanspal, Wiceprezes, Autodesk Platform Solutions and Emerging Business. “Nowa wersja oprogramowania AutoCAD i udostępnienie go na urządzenia iPad i iPhone wspiera działania Autodesk mające na celu przyspieszenie procesu projektowania oraz daje możliwość większej liczbie użytkowników kształtowanie otaczającego ich świata.”

“Apple jest w podekscytowany przeniesieniem oprogramowania AutoCAD na platformę Mac – powiedział  Philip Schiller, Senior Wiceprezes Apple Worldwide Product Marketing. “Aplikacja AutoCAD WS to zupełnie nowy pomysł, mobilna wersja wiodącego oprogramowania przeznaczona dla najbardziej innowacyjnych na świecie przenośnych urządzeń, takich jak  iPhone, iPad and iPod touch”.

Oprogramowanie AutoCAD na platformę Mac przeznaczone do współpracy z systemem operacyjnym Mac OS X

Oprogramowanie AutoCAD przeznaczoną na platformę Mac  wyposażone jest w intuicyjny interfejs znany użytkownikom systemu Mac oraz zapewnia funkcjonalność rozwiązania AutoCAD klientom, którzy wolą bezpośrednio pracować w środowisku Mac. AutoCAD na platformę Mac w pełni wykorzystuje możliwości systemu operacyjnego Mac OS X, w tym graficzne przeglądanie plików zawierających projekty za pomocą narzędzia Cover Flow oraz korzystanie z myszy Magic Mouse opartych na technologii Multi-Touch. Dodatkowo notebooki Mac wyposażone są w panel dotykowy Magic Trackpad umożliwiający realizację takich funkcji jak intuicyjne obracanie i zbliżanie wyświetlanych na ekranie obiektów. W systemie AutoCAD na platformę Mac udostępnione zostały też wzorcowe sposoby działania w zakresie projektowania oparte na doświadczeniach użytkowników, takie jak wizualne podejście do rysowania i pracy nad układem graficznym.

Dzięki bezpośredniej obsłudze procesu tworzenia i edycji plików w formacie DWG  AutoCAD na platformę Mac ułatwia współpracę z dostawcami, klientami i partnerami bez względu na używaną przez nich platformę. Pliki stworzone w poprzednich wersjach oprogramowania AutoCAD bez problemu będą
otwierały się w systemie AutoCAD na platformę Mac, pomagając zwiększyć wydajność pracy dzięki wyeliminowaniu czasochłonnych procesów translacji plików i „czyszczenia” przekształconych danych. Inne zalety systemu AutoCAD na platformę Mac to: bogaty interfejs API (application programming interface) oraz elastyczne opcje umożliwiające proste tworzenie i adaptowanie aplikacji, indywidualne konfigurowanie ustawień i opcji w zakresie maksymalizacji miejsca na ekranie dopasowujące się do wymagań projektu.

AutoCAD dostępny za pomocą urządzeń iPad, iPhone i iPod Touch
Autodesk wprowadził na rynek także nową, bezpłatną* aplikację AutoCAD WS, która wkrótce będzie dostępna za pośrednictwem serwisu App Store firmy Apple i zapewni dostęp do oprogramowania AutoCAD użytkownikom dedykowanych urządzeń iPad, iPhone i iPod. Aplikacja mobilna AutoCAD WS umożliwi dokonywanie edycji i współużytkowanie plików AutoCAD na urządzeniach opartych na systemie operacyjnym iOS.

Oprogramowanie AutoCAD na platformę Mac będzie także oferowane bezpłatnie* studentom i wykładowcom za pośrednictwem portalu Autodesk Education Community gdzie dostępnych do pobrania jest także 25 rozwiązań Autodesk. Autodesk zdaje sobie sprawę z popularności platformy Mac wśród studentów dlatego oferuje im ten system, aby mogli rozwijać potrzebne umiejętności mając dostęp do tego samego oprogramowania, którego w codziennej pracy używają profesjonalni projektanci.

Dostępność
Oprogramowanie AutoCAD na Mac i aplikacja mobilna AutoCAD WS będą dostępne w Ameryce Północnej i w Europie począwszy od jesieni tego roku. Szczegółowe informacje, w tym także na temat możliwości zakupu, można uzyskać na stronie www.autodesk.com/autocadformac

Informacje o Autodesk
Autodesk, Inc. jest jednym z liderów na rynku oprogramowania do projektowania 3D, konstruowania  i rozrywki. Klienci z branży przemysłowej, architektonicznej, budowlanej, konstrukcyjnej oraz sektorów mediów i rozrywki – w tym ostatnich 15 laureatów Oskara za najlepsze efekty wizualne – używają programów Autodesk do projektowania, wizualizacji i symulacji swoich pomysłów. Od wprowadzenia na rynek programu AutoCAD w 1982 roku firma Autodesk nieustannie rozwija swoją ofertę nowoczesnego oprogramowania na rynki całego świata. Dodatkowe informacje o firmie Autodesk można uzyskać z witryny www.autodesk.com, www.autodesk.pl

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Oprogramowanie, komputery

ZWCAD 2023 SP2

2022-12-19

ZWCAD 2023 to świetna alternatywa dla innych dostępnych na rynku programów, służących do projektowania… »

Projektowanie może być proste dzięki Archicad 26

2022-08-20

Archicad to jeden z najpopularniejszych programów do projektowania w środowisku openBIM, który… »

Archicad - wzorzec projektu od Multibim

2021-11-09

Architekci i projektanci z różnych branż do tworzenia dokumentacji i modeli obiektów wykorzystują… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro