Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

FOJUD S.A. wybiera AutoCAD Civil 3D

Autodesk

2010-06-25  Autor: Joanna Borowska   Źródło: Autodesk   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

W ramach strategii rozwoju firmy podjęto decyzję o wdrożeniu wiodącego oprogramowania Autodesk dla infrastruktury drogowej – AutoCAD Civil 3D

Spółka FOJUD podjęła decyzję o wdrożeniu rozwiązań Autodesk - w tym AutoCAD Civil 3D – wiodącego narzędzia do projektowania infrastruktury drogowej. FOJUD S.A. działa na polskim rynku od 11 lat. Oferuje kompleksową obsługę w zakresie projektowania bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań infrastrukturalnych. Spółka cieszy się renomą nie tylko w regionie wielkopolskim, ale także na terenie całego kraju, realizując usługi zarówno dla podmiotów administracji publicznej, jak i prywatnych przedsiębiorców.

FOJUD S.A. zdecydowało się na zakup oprogramowania Autodesk w ramach strategii zakładającej ciągły i systematyczny rozwój oraz podnoszenie poziomu innowacyjności firmy. „Inwestycja w nowoczesną platformę projektową pomoże nam zarówno skrócić czas, jak i jeszcze bardziej podnieść jakość realizowanych projektów” – mówi Artur Fojud, prezes zarządu FOJUD S.A. – „Jest to szczególnie istotne w obliczu coraz wyższych wymagań rynkowych w zakresie projektów infrastrukturalnych.”

Wdrożenie oprogramowania Autodesk jest elementem projektu: „Budowa i wdrożenie modułowego systemu obsługi procesu inwestycyjnego w FOJUD S.A.” zwiększającego innowacyjność Spółki. Projekt o wartości przekraczającej 1 000 000 złotych został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej –Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

FOJUD zdecydowało o wdrożeniu AutoCAD Civil 3D ze względu na wysoką funkcjonalność oprogramowania zarówno w obszarze projektowania, jak i wspomagania pracy grupowej. Kompatybilność rozwiązań Autodesk pozwala na obsługę pełnego procesu projektowo-inżynierskiego. „Autodesk zaoferował nam kompleksowy pakiet rozwiązań, jednocześnie zapewniając długofalowy rozwój oprogramowania i bezpieczeństwo inwestycji.” – ocenia Artur Fojud.

Wdrożenie realizuje Mat Usługi Informatyczne, Autoryzowany Partner Autodesk. W pierwszym etapie zainstalowano ponad 20 stanowisk AutoCAD Civil 3D. Cały czas odbywają się konsultacje, a w najbliższym czasie przewidziane są kolejne szkolenia. Następnym etapem będzie zintegrowanie oprogramowania AutoCAD Civil 3D w kompleksowym środowisku zarządzania projektami. 

Spółka rozpoczęła już realizację nowych kontraktów przy wykorzystaniu tego oprogramowania. Do tych projektów należą m.in.: jedna z najważniejszych inwestycji w Poznaniu przed Euro 2012, czyli: „Wykonanie układu komunikacyjnego w obszarze ulicy Roosevelta na odcinku od Mostu Teatralnego do Mostu Dworcowego”, który zakłada m.in. przebudowę głównego poznańskiego węzła komunikacyjnego, czyli Ronda Kaponiera oraz inne inwestycje krajowe:  „Przebudowa wybranych skrzyżowań drogi krajowej nr 21 na odcinku Słupsk – Ustka” i „Budowa obejścia m. Kożuchów w ciągu drogi nr 297”.

AutoCAD Civil 3D to rozbudowane rozwiązanie umożliwiające szybką i skuteczną realizację złożonych inwestycji drogowych, transportowych i środowiskowych. Ułatwia utrzymanie koordynacji informacji projektowych przy zapewnieniu wysokiej jakości dokumentacji i wizualizacji. Daje możliwość realizacji bardziej nowatorskich projektów dzięki konkurencyjnym możliwościom stwarzanym przez BIM (modelowanie informacji o budynku).

Informacje o Fojud S.A.

Firma FOJUD od wielu lat wspiera Klientów w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań inżynierskich w Polsce. Nieprzerwanie od roku 1999 skutecznie pomaga realizować plany największych Inwestorów na naszym rynku. Główne obszary aktywności spółki  to budownictwo, infrastruktura oraz ochrona środowiska. Misją firmy Fojud jest tworzenie bezpiecznych i przyjaznych dla społeczeństwa i środowiska rozwiązań infrastrukturalnych. Więcej informacji nt. Spółki znajdą Państwo na www.FOJUD.pl.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Oprogramowanie, komputery

ZWCAD 2023 SP2

2022-12-19

ZWCAD 2023 to świetna alternatywa dla innych dostępnych na rynku programów, służących do projektowania… »

Projektowanie może być proste dzięki Archicad 26

2022-08-20

Archicad to jeden z najpopularniejszych programów do projektowania w środowisku openBIM, który… »

Archicad - wzorzec projektu od Multibim

2021-11-09

Architekci i projektanci z różnych branż do tworzenia dokumentacji i modeli obiektów wykorzystują… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro