Zabytki ciepłe od wewnątrz

YTONG - informacja prasowa

15-06-2010  Autor: Alicja Piekarz   Źródło: Xella Polska   Kategoria: Wiadomości z kraju

Blisko 100 osób związanych z ochroną i rewitalizacją zabytków wzięło udział w konferencji „Ochrona termiczna obiektów zabytkowych – docieplenie od wewnątrz”, zorganizowanej przez Xella Polska.

W konferencji zorganizowanej 25 maja w Warszawie, wzięli udział przede wszystkim konserwatorzy zabytków, którzy przyjechali z terenu całego kraju, a także architekci i dziennikarze. Konferencja miała na celu przedstawienie propozycji ocieplania budynków zabytkowych od wewnątrz przy pomocy bloczków YTONG MULTIPOR.

- Bardzo cieszymy się z zainteresowania tematyką docieplania od wewnątrz – mówi Piotr Harassek, junior product manager Xella Polska. - Tym bardziej, że YTONG MULTIPOR otwiera nowe możliwości w zakresie poprawy bilansu energetycznego obiektów zabytkowych.

Zainteresowanie tematem docieplenia budynków od wewnątrz rośnie, wraz ze wzrostem potrzeby i chęci modernizacji obiektów zabytkowych. Rewitalizacja tego typu budynków wiąże się nie tylko z koniecznością naprawy stanu istniejącej konstrukcji, ale również z poprawą warunków użytkowania – w tym ochrony termicznej. Dotyczy to szczególnie starych kamienic oraz obiektów, które przeznaczone są do adaptacji na cele mieszkalne.

- Wszelkie prace renowacyjne prowadzone w obiektach zabytkowych mają pomóc w jak najlepszym zachowaniu oryginalnej konstrukcji budynku – mówi Monika Dziekan, rzecznik Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. – Istotne jest między innymi zachowanie fasady obiektu, która często jest jego wizytówką. Już sama zmiana głębokości osadzenia okien względem powierzchni zewnętrznej ściany uznawana jest za zmianę w elewacji budynku.

Mineralne bloczki YTONG MULTIPOR to elementy z autoklawizowanego betonu komórkowego, charakteryzujące się wysoką izolacyjnością termiczną, niepalnością oraz bardzo dobrą paroprzepuszczalnością. Zastosowanie bloczków YTONG MULTIPOR obniża straty ciepła budynku, jednocześnie biorąc udział w regulacji wilgotności pomieszczeń.

- Mówiąc o stosowaniu izolacji termicznej od wewnątrz, zdajemy sobie sprawę z ryzyka jakie niesie za sobą taki sposób ocieplania. – mówi Piotr Harassek. – Na spotkaniu z konserwatorami zabytków chcieliśmy pokazać, że przy zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, oraz spełnieniu odpowiednich warunków użytkowania pomieszczeń, poprawa izolacyjności termicznej ścian w obiektach zabytkowych jest możliwa.

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com