Wtorki 13 i 20 kwietnia wykłady w Lublinie

Wykłady Architektów

10-04-2010  Autor: Hubert Trammer   Źródło: autor   Kategoria: Wiadomości z kraju

Zapraszamy na dwa spotkania - wykłady dla architektów w Lublinie. Terminy spotkań to wtorki 13 oraz 20 kwietnia.

Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej serdecznie zaprasza na wykład:

FUNKCJA
MATERIAŁ
TECHNIKA

który wygłosi architekt Mariusz Plewa

www.bap.pl

wtorek 13 kwietnia 2010 godz. 20:15

aula 2
Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej
ul. Nadbystrzycka 40

Architekt Mariusz Plewa po doświadczeniach pracy w Berlinie związał się z Lublinem po tym jak w 1997 roku wspólnie z Jerzym Korszeniem zwyciężył w konkursie na gmach siedziby oddziału PZU SA u zbiegu ulic Lwowskiej i Podzamcze w Lublinie.
Obecnie Mariusz Plewa prowadzi Biuro Architektoniczne Plewa - jedną z największych pracowni architektonicznych w Lublinie. W 2007 roku biuro zdobyło pierwszą nagrodę w konkursie na projekt Gmachu Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.
Wśród realizacji Biura Architektonicznego Plewa są także budynki biurowe i techniczne. Dowodzą one, iż także ta ostatnia, często niedoceniana funkcja, daje możliwości tworzenia wartościowej architektury.

Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej oraz Ośrodek
Brama Grodzka Teatr NN serdecznie zapraszają na wykład:

PROJEKTOWANIE RAZEM Z LUDŹMI APEL Z MRÓWKOWCA

który wygłoszą architekci  Marlena Happach i Marek Happach

www.happach.pl
www.odblokuj.org

wtorek 20 kwietnia 2010 godz. 20:15

Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN

Architekci Marlena i Marek Happachowie po doświadczeniach pracy w pracowniach znanych warszawskich architektów i urbanistów założyli wspólną rodzinną pracownię. Obecnie zamierzają przekształcić jej strukturę aby dostosować ją do pracy w większym zespole, który nie będzie oparty na klasycznej relacji szefowie - pracownicy.
Wyznają zasadę, iż nie wystarczy jak większość architektów tworzyć architektury dla ludzi, ale trzeba tworzyć ją razem z ludźmi.
Najpełniejszą jak dotąd realizacją tej zasady jest sposób pracy nad  projektem dla rejonu warszawskiej ulicy Wileńskiej, który przyniósł Marlenie Happach, Markowi Happachowi i Dominice Tomaszewskiej drugą nagrodę w ogólnoeuropejskim konkursie Europan przeznaczonym dla architektów poniżej czterdziestego roku życia.  Architekci stworzyli
makietę terenu z wymiennymi elementami przedstawiającymi kilka wariantów zagospodarowania dla poszczególnych fragmentów terenu. Następnie udali się na miejsce i w oparciu o makietę wspólnie z mieszkańcami stworzyli różne warianty projektu i badali poparcie dla nich.
Marlena Happach i Marek Happach należą także do grona założycieli stowarzyszenia ODBLOKUJ zblokowanie blokersów, którego celem jest poszukiwanie i wcielanie w życie rozwiązań służących poprawie warunków życia w  blokowiskach - rozwiązań które mogłyby zostać wcielone w życie prostymi i niedrogimi metodami.

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com