Spotkanie odbędzie się na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej ul. Koszykowa 55 Audytorium im. Stanisława Noakowskiego (sala 103), godz. 18.15
Building Talks
Prezentacja procesu projektowego i etapów budowy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
Robert Stachera - projektant konstrukcji Buro Happold
Jan Kubec - architekt RAr-2 Laboratorium Architektury
Innowacyjny Kopernik
Prezentacja procesu projektowego i etapów budowy Centrum Nauki Kopernik
Warszawiacy od dłuższego czasu kibicują wyłaniającemu się nad Wisłą Centrum Nauki Kopernik. Ten unikalny obiekt o charakterze edukacyjno-naukowym, to obecnie największa tego typu inwestycja w Europie Środkowej. Jak wyglądał proces projektowania? Jak powstawała koncepcja obiektu? Czy duże znaczenie w procesie projektowania odgrywała lokalizacja? Jakie były i są największe wyzwania podczas pracy nad tym budynkiem? Jakie nietypowe rozwiązania zostały w nim użyte? Kulisy prac nad tym pionierskim pod wieloma względami obiektem odsłonią Jan Kubec, architekt z Laboratorium Architektury Rar-2 oraz Robert Stachera, główny projektant z Buro Happold, odpowiedzialny za projekt konstrukcji i nadzór autorski na budowie.
BuildingTalks
Planowanie interdyscyplinarne zawsze pasjonowało Teda Happolda, założyciela międzynarodowej firmy inżynierów konsultantów - Buro Happold. Efekty współpracy pomiędzy inżynierami i architektami już na wczesnym etapie projektowania są widoczne w wyjątkowych projektach, które zrealizował wspólnie z najbardziej innowacyjnymi architektami. Fundacja Happold Trust, działająca niezależnie od firmy Buro Happold, jest zaangażowana w promocję edukacji, wspieranie nowych technologii, badania oraz szkolenia w szeroko rozumianej branży inżynieryjnej. Wspiera studentów IV roku uczelni technicznych, oferując im płatne praktyki i stypendia. Powstała w 1995 roku przy udziale osób, które były również zaangażowane w powstanie firmy Buro Happold.
Building Talks to seria spotkań zainicjowanych przez Buro Happold i Fundację Happold Trust we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej. Ich celem jest propagowanie dialogu pomiędzy inżynierami i architektami w dziedzinie projektowania.
Wasze opinie
Dodaj komentarz:
Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl
Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl